Hokejoví příznivci, kteří si shlédli exhibiční utkání Energie s Toužimskou stavební společností, se dočkali zajímavého překvapení. S tradiční devítkou na zádech se v karlovarském dresu opět představil Josef Řezníček a zápisem do listiny střelců potvrdil, že na ledě se stále cítí jako ryba ve vodě.

„Každý týden si chodím zabruslit. Taková ta šikovnost, obratnost a stabilita už mi ale chybí,“ říká extraligový rekordman v rozhovoru, ve kterém přibližuje i svou pracovní náplň po skončení aktivní kariéry.

Po delší době jsme vás opět viděli v dresu Energie. Můžeme s vámi počítat jako s posilou pro play out?
To určitě ne (smích). Přestupní termíny skončily koncem ledna a nikde jsem tam nefiguroval.

Účastníte se podobných exhibic častěji?
Na takové akce dostávám pozvánek docela dost a na některých jsem také skutečně hrál. Účastnil jsem se i některých akcí národního týmu, takže si pořád občas zahraji.

Na ledě jste se tedy necítil úplně nezvykle…
Úplně ne. Každý týden si chodím zabruslit. Samozřejmě je to ale znát. Taková ta šikovnost, obratnost a stabilita člověku časem zmizí.

Aktivní kariéru jste tedy už ukončil, čím se nyní zabýváte?
Zabývám se poradenstvím pro hráče, tedy vlastně pracuji jako agent.

Zdá se, že s Energií spolupracujete přece jen blíže. Prozradíte na jaké úrovni?
Specifikoval bych to asi jako spolupráci ve formě různých konzultací.

Údajně jste měl prsty například v angažování Rusů Loginova a Zjuzina. Můžete to potvrdit?
Není to tak. Odehrálo se to převážně díky jednání generálního manažera Míry Vaňka s ruskými partnery. S těmi nyní plánujeme další spolupráci a uvidíme, co z toho vzejde.

Vy sám byste si práci jako klubový manažer dokázal představit? Nebo vás spíše láká trénování?
To nedokážu říct, zatím jsem to neřešil. Zatím se zabývám svou současnou prací, která mě baví i proto, že je hodně blízko hokeji. Že se v budoucnu ocitnu v pozici trenéra nebo manažera vyloučit nemůžu. Nicméně ta blízkost k hokeji je pro mě důležitá.

Co říkáte na letošní výkony Energie? Nepřekvapilo vás, že si nakonec zahraje pouze play out?
Po tom špatném začátku jsem věřil, že se Energie zvedne po Spenglerově poháru. Že jí ten náročný program nakopne. To se také stalo a v tabulce šla nahoru. Pak jí ale srazily domácí prohry a možná trochu i únava.

Byl podle vás větší problém v psychice, nebo v mnoha změnách před sezonou (hala, obrana…)?
Myslím si, že se to dá přičíst úplně všemu. Změn bylo samozřejmě poměrně dost. Mužstvo žilo v úplně jiném očekávání, myslelo si, že bude vítězit dál. Série domácích neúspěchů na začátku sezony pak psychiku hráčů nabourala asi ze všeho nejvíc.

V minulých dvou sezonách se Energie vždy v závěru ročníku dokázala vyburcovat ke skvělým výkonům. Věříte jí i letos pro play out?
Určitě jí věřím, protože kádr má kvalitní. Každý se ale musí zamyslet nad svým výkonem a dát do hry všechno.

A váš osobní tip na mužstvo, které čeká baráž?
Pro mě je tajným tipem Kladno, ale těžko říci, kdo to nakonec bude.