Tentokrát se oba soupeři střetnou sice až v semifinále, ale o to napínavější vzájemný souboj bude. Mladí energetici jsou bojovníci a mají svému soupeři co oplácet. Každopádně však uvítají podporu fanoušků.

Parádní jízda, kterou dorost Energie odstartoval už v přípravě, dovedla svěřence Tomáše Andryse až do semifinále. Cesta to nebyla úplně lehká a nechyběla na ní menší či větší klopýtnutí. Ale i ta jsou pro hokejový vývoj důležitá. Naposledy se o tom energetici přesvědčili ve čtvrtfinálové sérii s týmem Vítkovic. Dorost si díky prvnímu místu v nadstavbě vybojoval výhodu domácího prostředí pro první dva čtvrtfinálové zápasy. Celou sérii pak ovládl 3:1 na zápasy.

Pavel Patera, trenér HC Energie Karlovy Vary.
Doufám, že posuneme Vary výš, přeje si nový kouč Energie Patera

A jak to vypadalo v kabině, když bylo jasné o tom, že soupeřem pro semifinále bude Mladá Boleslav? „Víme, co od nich čekat. V nadstavbě to byl hodně těžký soupeř. Myslím si, že na výběr moc nebylo, jestli Boleslav nebo Plzeň. Oba jsou to těžcí soupeři a v play-off je každý tým dobrý. Budou to těžké zápasy, což víme už z minulého roku,“ říká Matěj Pelikán, kapitán týmu. Podobně to vidí i Tomáš Andrys, trenér dorostu. „Prostě se to tak sešlo a samozřejmě se budeme snažit, aby to letos pro změnu vyšlo nám.

Každé play-off je dobré hned od začátku, protože se hraje hokej úplně o něčem jiném a ze hry se stává válka. A každý, kdo má srdce bojovníka, chce jít do války i za cenu, že ví že každá bitva nemusí být vyhraná. Takže ve zkratce, a myslím, že můžu mluvit i za kluky. Těšíme se a budeme bojovat až do konce dokud budeme moct,“ říká trenér Tomáš Andrys.

Marie Valentová