Výjezd na jih Čech, přesněji do Budvar arény, přetavili Varáci v jednoznačnou záležitost. „Zápas v Českých Budějovicích byl v podstatě celý pod naší kontrolou,“ vracel se k duelu karlovarský trenér Miroslav Hrbek. 

Skóre duelu otevřel na jihočeském stadionu ve 4. minutě Lukáš Karafiát, který tím spustil karlovarskou kanonádu, která se zastavila na čísle osmnáct. „ Jsem rád, že dal gól i sváteční střelec Lukáš Karafiát,“ těšilo karlovarského trenéra.

Sharks tak slavili nad Budějovicemi vysokou výhru, pod kterou se podepsaly opět mladé pušky. Filip Veselý nastřílel soupeři devět branek, Patrik Sedláček pak pět. V hitu 8. kola se pak proti sobě postavily dva nejlepší celky Mustangové a Sharks, když první místo hájily Pardubice. Varáci vyhráli první třetinu brankou Filipa Veselého po trestném střílení.

I po druhé periodě Sharks udrželi jednobrankové vedení, když branky Karla Wágnera a Michala Geiera zajistily Varům vedení 3:2.

SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha Sledge 7:0 (3:0, 3:0, 1:0).
Demolice. Sparťané v lázních narazili. Sedmi góly je zničil mladíček Veselý

Zlomový moment přišel v závěrečné třetině, ve které se postupně zapsali do střelecké listiny Radek Zelinka a Filip Veselý, čímž definitivně Karlovaráci zlomili domácí výběr a odvezli si cennou výhru 5:3. 

„Zápas v Pardubicích se mi strašně líbil. Z obou stran bylo vidět vysoké nasazení. Jsem rád, že jsme vyhráli a vystřídali Pardubice na prvním místě tabulky. Jsou to důležité tři body. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, spoustu šancí jsme neproměnili,“ hodnotil Hrbek důležitou výhru na ledě Pardubic. O víkendu čeká Sharks další výjezd, když se představí v Olomouci a ve Zlíně.

Motor Sledge České Budějovice – SKV Sharks Karlovy Vary 0:18 (0:5, 0:6, 0:7). Branky a nahrávky: 4. Karafiát (Sedláček, Veselý), 5. Sedláček (Geier), 13. Sedláček (Wágner), 14. Sedláček (Veselý, Wágner), 15. Wágner, 16. Veselý (Wágner, Sedláček), 17. Wágner (Sedláček), 19. Veselý (Sedláček), 23. Veselý, 25. Veselý (Wágner), 27. Veselý (Wágner), 30. Veselý (Geier, Wágner), 32. Sedláček (Geier, Veselý), 33. Veselý, 34. Veselý (Wágner), 36. Wágner (Sedláček, Veselý), 37. Haas (Veselý, Sedláček), 39. Sedláček (Jeřábek).

SHK Mustangové AUTO IN – SKV Sharks Karlovy Vary 3:5 (0:1, 2:2, 1:2). Branky a nahrávky: 23. Rennhack (Hering, Kubeš), 30. Doležal (Kubeš), 44. Rennhack – 13. Veselý (TS), 22. Wágner (Veselý), 24. Geier (Veselý, Sedláček), 34. Zelinka, 36. Veselý (Sedláček, Geier).