Po brankostroji v Budějovicích čekal hráče Sharks houževnatý soupeř z Pardubic. Ten také vlétl velmi dobře do utkání, když již v sedmnácté vteřině šel do vedení, když se díky Kubešovi a Motyčkovi brankově radoval jejich spoluhráč Marek Michalec. Velkou šanci na vyrovnání měl ve 14. minutě karlovarský útočník Michal Geier, který frnkl pardubické obraně, ale jeho střelecký pokus skončil mimo branku Pardubičáků. Podruhé se měnil ukazatel skóre ve 21. minutě a opět ve prospěch Pardubic, když se Motyčka dostal k puku a následně propálil brankáře Sharks Macha.

Závěr druhé třetiny se pak nesl ve střeleckém duchu. Nejdříve Motyčka opět zkoušel pozornost Macha, neúspěšně. Hned nato skončil střelecký pokus Bergera ve změti těl před pardubickou brankou. O chvilku později karlovarský Očenášek netrefil prázdnotou zívající branku Mustangů a hned nato si vylámal zuby na brankáři Karlových Varů agilní Motyčka.

A pak se konečně dočkali vyrovnávací branky Karlovaráci. Ve 27. minutě zasypali několika střelami brankáře Bočka a až střelecký pokus z hole Michala Geiera našel správný cíl. Vstřelená branka hráče v dresu Sharks nakopla a ve 30. minutě bylo srovnáno, když Geier našel milimetrovou přihrávkou svého kapitána Jiřího Bergera, který svůj projektil usměrnil do šibenice pardubické svatyně.

Pověstný chleba se lámal v závěrečném dějství. Domácí nevyužili přesilovku po vyloučení Forga a nedařilo se ani karlovarským barvám, když Berger ve společnosti Geiera uháněl osamocen na brankáře Bočka, ale ten vytasil bravurní zákrok, čímž udržel akcie Pardubičáků hodně vysoko.

Rozuzlení přinesla 42. minuta, kdy pardubický mág potřetí kapituloval, když Jiří Berger nejdříve opřel svou střelu do tyčky, následně si dojel pro odražený puk, který zasunul do prázdné branky. Vyrovnání byly blízko Pardubice ve 45. minutě, když Kubeš trefil lapačku brankáře Macha a puk se následně dokutálel těsně vedle karlovarské svatyně. Na víc už domácím nezbyl čas, a tak Karlovaráci dokonali vítězně svůj obrat.

Pardubice – Sharks 2:3
Branky a nahrávky: 1. Michalec (Kubeš, Motyčka), 21. Motyčka (Michalec, Kubeš) – 27. Geier (Forgo, Wágner), 30. Berger (Geier), 42. Berger. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1. Rozhodčí: Mariánus. Vyloučení: 0:2. Bez využití.
SHK Pardubice: Boček – Kubeš P., Kvoch, Buhr V., Kolek, Michalec, Kubeš J., Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Doležal, Buhr R.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Nejedlý, Berger, Geier, Forgo, Očenášek, Wágner, Kovářík, Karafiát.