Konec. Základní část hokejové extraligy je minulostí.

Největší jásot mohl vypuknout v Třinci. Oceláři se stali desátým klubem, který dokázal ovládnout základní část. Prezidentský pohár brali na severu Moravy jako odměnu pro sebe i pro své fanoušky.

„Lidi si to užívají, je to hlavně pro ně, za to, jak nás celou sezonu podporují. Ale i pro nás je to samozřejmě zadostiučinění,“ řekl nejlepší střelec týmu Martin Růžička.

Žádné velké oslavy ale Oceláři neplánovali. Možná i proto, že poslední zápas prohráli. A zrovna šlo o derby s Vítkovicemi, které vyhrály 5:4.
„Teď se musíme připravit co nejlépe na play off,“ uvedl Růžička a spoluhráč Radek Bonk ho doplnil: „Vítězství v základní části je takové ocenění naši dlouhodobé práce, ale o ten hlavní pohár se začne teprve bojovat.“

Třinec zatím netuší, na koho ve čtvrtfinále narazí. Nebude to Slavia, ale třeba to mohou být Karlovy Vary. A právě tyto týmy, které se moc dobře znají z finálových bitev, se potkají i teď, tentokrát ale v předkole play off. Další dvojicí je Plzeň a Litvínov. První duely se odehrají již ve středu.
Včerejší 52. kolo také rozhodlo o složení dvou soubojů ve čtvrtfinále.

Třetí Vítkovice narazí na České Budějovice. A na čtvrtý Zlín čekají Pardubice.

Půjde o vyrovnaný souboj: oba týmy získaly 88 bodů a letos vyhrály vzájemný zápas shodně dvakrát.
A kdo je po dvaapadesáti kolech hlavním poraženým?

Kandidáti jsou dva. Mátožná Sparta, která se po celou sezonu nedokázala vymanit z jedné z největších krizí v dějinách klubu.
„Jakmile nám někdo vstřelí branku, tak nás to úplně rozloží. Přestáváme si věřit, necháváme se zatlačit do vlastního pásma, nehrajeme důrazně před bránou,“ popsal forvard Tomáš Karpov, co Pražany celou sezonu trápilo.

Velké rozčarování ale panuje i v Brně. Kometa k neradosti věrných fanoušků potvrdila přiléhavost svého jména – prudce zazářila a pak spadla.
Z druhého místa se zřítila až mimo postupové příčky. Takový propad extraliga nepamatuje už hodně dlouho.

„Prohráli jsme řadu důležitých zápasů, v nichž jsme se ujali vedení. Nešly nám ani přesilovky,“ hledal příčiny krachu útočník Jozef Balej.
Aby toho nebylo málo, tak brněnští hokejisté prohráli i se Slavií. Vysoko 1:5. A tak se není čemu divit, že je příznivci vypískali.