Sledge hokej: Češi porazili v derby Slováky a jsou zpět mezi elitou

Karlovy Vary, Tomakomai – Hotovo. První cíl splněn. Ano, přesně tak. Čeští sledge hokejisté naplnili svůj cíl, a tím byl návrat zpět mezi sledge hokejovou elitu, tedy do skupiny A.

2.12.2016

Michal Geier, útočník SKV Sharks K. VaryFoto: Deník/Daniel Seifert

Povedlo se. Na mistrovství světa B Pool totiž svěřenci českého trenéra Jiřího Břízy pokořili v napínavém derby Slovensko 3:0, a tím získali druhou výhru na turnaji, který byl ověnčen návratem mezi sledge hokejovou smetánku. Opět u toho nechyběl ani karlovarský trojlístek Jiří Berger, Miroslav Hrbek a Michal Geier.

Od úvodních minut si vytvořili Češi tlak, ale kýžené branky se dočkali až ve druhé třetině. To našel ideální příhrou Zdeněk Krupička Zdeňka Hábla a ten dvakrát překonal slovenského brankáře Lepáčka. Podruhé český výběr gólově udeřil ve 20. minutě, kdy vyslal do úniku Michala Geiera Raul a karlovarský rychlík střelou po ledě z levého kruhu podruhé rozjásal nejen českou střídačku.

Po obdržené brance neunesl nervy na uzdě slovenský Joppa, který mrštil svou hokejku na plexisklo, které se vysypalo, a oba týmy tak čekala dlouhá přestávka, během které se plexi vyměnilo.

Poslední branka zápasu padla v závěrečné třetině, kdy šli Slováci do dvojnásobného oslabení, když Hrbek přihrál na modrou Bergerovi a jeho střela přinesla do slovenského brankoviště pořádnou melu, ve které se nejlépe orientoval Palát, který tak zakončil československé derby.

Ještě v závěru zápasu mohl sebrat českému týmu druhé čisté konto při samostatném úniku Joppa, ale jeho střela skončila pouze na masce českého brankáře Michala Vápenky.

Češi si tak připsali po jednoznačné výhře nad Velkou Británií na své konto druhou výhru a po zásluze se navrátili do elitní skupiny. Naopak Slováci ani podruhé na turnaji nebodovali. Základní skupinu zakončili Češi včerejším zápasem s Japonskem. Právě s tímto soupeřem se střetnou i v sobotu od 9.30 hodin ve finále mistrovství světa B Pool.

Slovensko – Česko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 18. Hábl (Krupička), 20. Geier (Raul), 42. Palát (Berger, Hrbek). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1.
Česko: Vápenka – Kubeš, Hábl, Berger, Hrbek – Krupička, Raul, Geier – Šafránek, Novák, Palát – Doležal.

2.12.2016

Škoda Octavia - Čína
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Ilustrační foto. Pěvecká soutěž je na programu začátkem listopadu.

Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka pomůže mladým pěvcům ke slávě

Doplatek na bydlení v Sokolově končí. Žadatelé půjdou do jiných měst

Sokolov – Jako první město v republice nebude Sokolov vyplácet sociální dávku doplatek na bydlení. Chce tak zamezit přísunu problémových lidí do regionu. Město prozatím určilo tři lokality, kterých se to bude týkat. Od soboty tam totiž platí opatření obecné povahy, které má pomoci v boji proti takzvaným obchodníkům s chudobou.

Surově zbil jiného návštěvníka baru, navíc to nebylo poprvé

Karlovy Vary – V jednom z místních klubů došlo k surové rvačce. Agresor zbil jiného návštěvníka, ten skončil s těžkým poraněním hlavy.