Zaslouženým vítězem základní části se stali sledge hokejisté HC Sparta Praha (sledge), druhé místo obsadil Zlín, třetí SKV Sharks Karlovy Vary a vše uzavřely na čtvrtém místě Pardubice. Sparťané tak v pozici lídra vyzvou v semifinále ligy hraném na dvě vítězná utkání Pardubice, a jejich akcie na postup do finále jsou hodně vysoko.

A je k tomu řádný důvod. Sparťanský výběr totiž táhne nejen výborný gólman Michal Vápenka, ale také bratrské duo Zdeněk a Jiří Krupičkovi. Druhou semifinálovou dvojici vytvořil zlínský Lapp a SKV Sharks Karlovy Vary. Úřadující šampiony z lázeňského města však čeká hodně náročná šichta. A není divu. V základní části totiž museli od Zlíňáků skousnout dvě porážky.

„Je to hodně o psychice a také štěstíčku. My načali zápasy se Zlínem vždy velmi dobře, dostali jsme se do vedení, vytvořili si i další šance, ale ty už jsme gólově zúročit nedokázali. Naopak Zlín pak využil našich chyb. Svou roli poté hraje i psychologický efekt a ten to zlomil v náš neprospěch, že jsme odcházeli s prázdnou. Do zápasů se pak promítla i absence některých hráčů, a také vysoký tlak na hráče, kteří do zápasů nastoupili, v obou duelech si sáhli na dno svých sil," poukazuje s odstupem času karlovarský brankář Bohumír Mach.

Zlín se v ligové soutěži prezentoval agresivní hrou, především v brankovišti soupeře, kde bojoval na samé hranici pravidel. „Samozřejmě se budu snažit být v klidu, i když půjde o hodně. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, které nás tentokrát mohou stát hodně. Zlínští sledge hokejisté využívají sebemenší chybičky a snaží se ji maximálně využít. Musíme je pohlídat především před naším brankovištěm, kde jsou agresivní a dorážejí na hranici pravidel, i když to ke sledge hokeji patří," míní Mach.

Zlín tak dorazí na ostrovský stadion, kde se duel odehraje v neděli 11. ledna od 11.45 hodin, s psychologickou výhodou, ale ani karlovarští hráči nejsou žádná ořezávátka. Spoléhat se tak budou především na reprezentanty v dresu Žraloků kapitána Jiřího Bergera, ostříleného beka Miroslava Hrbka a rychlíka z útočné linie Michala Geiera.

„Musíme hrát jako tým, a já věřím, že dokážeme Zlín porazit, a vrátit mu tak porážky ze základní části. Vidina obhajoby mistrovského titulu nás táhne kupředu. A recept na Zlín? Nedělat chyby a hrát na tělo, nenechat se vyprovokovat a ustát jejich dravou hru," dodal závěrem Mach.