Ano, přesně tak. Karlovarské SKV Sharks totiž hostilo tradičního rivala v souboji o sledge hokejové medaile, pražskou Spartu. Navíc šlo o přehlídku úřadujících mistrů světa, za domácí to byli hrající kouč Jiří Berger, kapitán Michal Geier a obránce Miroslav Hrbek, na straně druhé pak gólman Michal Vápenka, útočník Jiří Raul a kapitán Zdeněk Krupička.

Nakonec se po velmi zajímavém průběhu radovali z vítězství 3:1 hosté z Prahy, a to po samostatných nájezdech, když v řádné hrací době skončil zápas 1:1. První šanci duelu měl karlovarský kapitán Michal Geier, ale jeho střelecký pokus skončil na brankáři Sparty Vápenkovi.

Poté šli Karlovaráci do oslabení, když na trestnou zamířil Nejedlý. Pražáci dokázali výhodu zúročit až v samotném závěru přesilovky, když v 5. minutě Jiří Raul využil chuti domácích útočit při oslabení a samostatný nájezd úspěšně kličkou proměnil

pod padajícím Machem. Sparta se poté pořádně nadechla a karlovarský brankář Bohumír Mach se měl ve své kleci co otáčet. Z karlovarských řad nejvíce zlobil hosty z hlavního města Michal Geier, ale brankář Vápenka vždy stál na svém místě. I ve druhé třetině se hrál oboustranně rychlý sledge hokej, když to během hry několikrát na ledové ploše pořádně zajiskřilo, kdy si oba týmy opravdu nedarovaly nic zadarmo. Velkou příležitost jít do dvoubrankového trháku promarnila Sparta ve 22. minutě, kdy se řítil sám na gólmana Macha kapitán Sparty Zdeněk Krupička, ale karlovarský mág vytáhl proti nájezdu excelentní zákrok.

Naopak v závěru třetiny mohl srovnat účet zápasu karlovarský Jiří Forgo, ale jeho přehození správný cíl nenašlo. Závěrečnou třetinu načali hráči Sharks tlakem, kdy nejprve Geier nevyzrál na Vápenku a posléze obstaral vyrovnání Karel Wágner, ale po diskuzi s rozhodčím gól nakonec nebyl uznán, když branka byla údajně docílena vysokou hokejkou.

Karlovaráky neuznaný gól pořádně nakopl a ve 32. minutě nastřelil tyč sparťanské branky Geier. Ve 35. minutě již bylo vyrovnáno, když Vápenkovi propadla do jeho svatyně cloněná střela z hole Michala Geiera. Hned nato mohli mít Žraloci výhodu přesilové hry, kterou však gestem fair play zrušil obránce Jiří Berger, když rozhodčímu vysvětlil, že faulován nebyl.

Do konce utkání se nic podstatného nezměnilo, a tak přišly na pořad samostatné nájezdy. První se rozjel pražský Jiří Raul, který nezaváhal a pokořil brankáře Macha. Na druhé straně neuspěl v souboji s Vápenkou Karel Wágner a naopak druhý gól Sparty v nájezdech přidal Jiří Krupička.

Poté vyškolil při nájezdu Jiří Berger Vápenku, ale rozhodující branku měl na svědomí kapitán Sparty Zdeněk Krupička, který zajistil přesnou ranou v rozhodujícím nájezdu svému týmu dvoubodový zisk.

SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha (sledge) 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 35. Geier (Forgo, Wágner) – 5. Raul (J. Krupička, Z. Krupička) – rozhodující nájezd Krupička. Rozhodčí: Suchý, Červenka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 30.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Forgo, Berger, Janko, Karafiát, Kovařík, Haas, Schneider.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Krupička Z., Zapletal, Raul, Krupička J., Novotný, Frolík, Mekleš, Nachtigalová.