Sledge hokej: Mistřiiii! Znělo ostrovským zimním stadionem

Ostrov – Král je mrtev, ať žije král. Sledge hokejisté karlovarského SKV Sharks dovedli svou pohádku do úspěšného konce. Na konci své sledge hokejové výpravy zaslouženě usedli na sledge hokejový trůn.

11.3.2013 1

Důvod? Žraloci totiž uspěli i ve druhém utkání finálové série nad pražskou Spartou. Tentokrát už byla výhra o poznání skromnější, a to 2:1, ale přesto byla důležitá. Velkou měrou napomohli k zisku titulu i věrní fanoušci, kterých se sešlo v Ostrově kolem tří stovek a po celé utkání hnali karlovarský tým ke zlatému opojení. „Chceme rozhodnout co nejdříve, když to bude již v sobotu, o to to bude lepší," hlásil před druhým utkáním série z tábora Žraloků kapitán Jiří Berger.

Povedlo se. V úvodu duelu si vytvořili Karlovaráci neustálý tlak, ale nájezdům a střeleckým pokusům z holí Žraloků brankář Sparty Michal Vápenka bez újmy odolal. Naopak Sparta vyrukovala do finálového souboje s překvapivou taktikou, a to nahazováním puku od modré na karlovarskou svatyni. První branková příležitost byla k vidění v Ostrově v závěru první třetiny, kdy hráči Sparty zle zatopili karlovarské obraně, ale na gólmana Bohumíra Macha si  nepřišli. Stejný obraz měla i druhá třetina.

Karlovarští hráči se sice tlačili před branku Sparty, co to šlo, ale chyběl jim v koncovce pověstný kousek sledge hokejového štěstí. A tak v 19. minutě řádně vystrašil Raul gólmana Varů Macha tradičně nahozeným kotoučem  z mezikruží, ale bez brankového efektu.  „Byli jsme hodně zaskočeni, jakým stylem Sparta hraje. Nahazovala kotouče na naši branku a pak nás zlobila rychlými brejky, přitom v prvním utkání hrála kombinační sledge hokej," podivoval se nejlepší hráč, obránce Sharks Luboš Nejedlý.

Ve 23. minutě uháněl sám na Macha sparťanský Zdeněk Krupička, který s vyloženou šancí naložil ne podle svých představ. „Byla to má vina, tohle se musí proměnit. Kdybych šanci proměnil, utkání by vypadalo určitě jinak," sypal si popel na hlavu kapitán Sparty Zdeněk Krupička. Finálový chléb se teda začal lámat ve 37. minutě, kdy Michal Geier  prostřelil z prostoru mezi kruhy Vápenku a poslal Žraloky do vedení. Druhou krutou ránu pro Pražany přidal v přesilové hře po vyhraném Forgově buly úspěšnou trefou Jiří Berger.

Sparta si v závěru utkání vyžádala oddechový čas, který poté proměnila ve 44. minutě v kontaktní branku, kterou obstaral Zdeněk Krupička, ale na víc již Spartě nezbyl čas. „Super, paráda, co více si přát? Chtěli jsme rozhodnout a povedlo se. Všichni nechali na ledě všechny síly a myslím, že jsme si vítězství zasloužili. Velké poděkování patří zejména fanouškům, kteří nám vytvořili během utkání velmi bouřlivé prostředí, za což jim hodně děkujeme," s úsměvem na tváři bilancoval Jiří Berger.

SKV Sharks K. Vary - Sparta Praha 2:1
Branky a nahrávky: 37. Geier (Berger), 38. Berger (Forgo) – 44. Krupička (Klíma). Třetiny: 0:0, 0:0, 2:1. Rozhodčí: Fagan – Červenka, Matas. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 250. Konečný stav série: 2:0.

Nejužitečnější zdraví hráči: Jiří Forgo (Sharks K. Vary), Jan Zapletal (Sparta), Jakub David (Č. Budějovice), Pavel Julina (Zlín), Zdeněk Michalec (Pardubice).
All stars: Michal Vápenka (Sparta) – Zdeněk Krupička (Sparta), Michal Geier (Sharks K. Vary), Jiří Berger (Sharks K. Vary), Pavel Kubeš (Pardubice), Zdeněk Hábl (Zlín).
Nejlepší střelec: Michal Geier (Sharks K. Vary) – 27 branek.
Nejproduktivnější hráč: Jiří Berger (Sharks K. Vary) – 48 bodů (26 gólů, 21 asistencí).

11.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Nehoda motorky. Ilustrační foto.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.