Sparta dorazila na západ Čech v plné zbroji v čele s gólmanem Michalem Vápenkou. Navíc se sparťané zapsali již před utkáním do sledge hokejové historie, když v jejich dresu s číslem 16 nastoupila k ligovému utkání Jana Nachtigalová. Naopak Varáci museli opět oželet služby svého útočného esa Michala Geiera.

Sparta navíc dorazila k utkání gólově naladěna, když v sobotním souboji deklasovala Litvínov vysoko 18:0. Pražský klub si nakonec mohl po utkání se Sharks, které vyhrál v poměru 2:0, řádně zařvat oslavné cigi – caga, které ho usadilo na třetí místo v tabulce.

I do utkání lépe vstoupili hosté z hlavního města, když několikrát ohrozili karlovarského brankáře Macha, ale ten vždy stál na svém místě. V 6. minutě Sparta nakonec gólově udeřila, když proměnila svoji aktivitu ve vedoucí branku po hezké souhře. To Zikmund našel křižnou přihrávkou Jiřího Raula, ke kterému se už nestihl stáhnout Hrbek, a pražský útočník zajistil svému týmu cenné vedení.

Poté se rozehráli i domácí borci, ale bez brankového efektu. Nejblíže k vyrovnání měl v 9. minutě, kdy se ocitl

Berger v dobré pozici před svatyní Sparty, ale ze dvou metrů Vápenku po ledě neprostřelil. Ve druhé třetině sice Karlovaráci přidali na obrátkách, ale skóre duelu se mohlo měnit opět na druhé straně , když ve 23. minutě byl před ležícím gólmanem Machem k vidění pořádný závar a karlovarský brankář mohl děkovat sparťanskému Krupičkovi, že se nedostal k volnému kotouči, jinak by lehce skóroval.

Do třetí třetiny naskočila Sparta velmi dobře, když Raul z rohu ideálně našel rozjetého Novotného, ale jeho střelu z první Mach vyrazil. Pak se Pražané uchýlili k nahazování puků na karlovarskou svatyni, zatímco hráči Sharks se pro změnu snažili využít brejkových situací.

Rozuzlení nakonec přišlo ve 44. minutě, kdy Sparta vstřelila druhou branku, o kterou se zasloužil Jan Zapletal, který se opřel do puku ještě nad pravým kruhem a hodně povedenou střelou rozvlnil síťku za Machem.

Sparta tak dosáhla na cenný skalp a Sharks i přes prohru dále zůstávají na druhé pozici, která zaručuje účast ve velkém finále České sledge hokejové ligy.

SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha – sledge 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 6. Raul (Zikmund), 44. Zapletal (Raul). Rozhodčí: Suchý, Červenka. Vyloučení: 1:2 navíc Z. Krupička OT 10 minut).

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Forgo, Berger, Janko, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Raul, Zapletal, J. Krupička, Z. Krupička, Novotný, Frolík, Zikmund, Mekleš, Nachtigalová.