To se nakonec povedlo, když na ostrovském zimním stadionu pokořili úřadující šampioni pražskou Spartu rozdílem dvou branek 2:0.O svém vítězství rozhodli Karlovaráci během osmi minut, když se dvakrát zapsal do střelecké listiny kapitán Jiří Berger. A to mohli být Pražané rádi pouze za dva góly, jelikož po celé utkání tahali za kratší konec sledge hokejového provazu.

Samotné utkání rozehráli podstatně lépe hráči z lázeňského města, a brankář Sparty Michal Vápenka si tak na nedostatek práce nemohl vůbec stěžovat.
Na jeho branku se totiž valil jeden útok za druhým. Poprvé Vápenka kapituloval v šesté minutě, když se prosadil u tyčky číhající Jiří Berger, kterému gólově namazal Miroslav Hrbek. Akcie karlovarského týmu nabraly na vzestupné tendenci a Sparta se měla co otáčet.

Svou převahu pak dokázali Žraloci zúročit v první třetině ještě jednou, a to ve 14. minutě, a opět v tom měl prsty Jiří Berger, když tentokrát skóroval po rychlém protiútoku umístěnou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Navíc k tomu přidali Žraloci nastřelenou tyčku z hole Michala Geiera. Sparta si vytvořila pouze jednu šanci, kterou brankově nezužitkoval Zdeněk Krupička.

I ve druhé třetině se hrálo především pod taktovkou karlovarského týmu. Jenže gólové příležitosti zůstaly nevyužité, když z bezprostřední blízkosti nedokázali zasunout kotouč za Vápenkova záda Berger, Forgo či Wágner. I v závěrečném dějství byli lepším týmem Žraloci, ale brankovou radost jim opět několikrát překazil nejlepší hráč Sparty, gólman Vápenka, který doslova ve své kleci čaroval.

SKV Sharks – Sparta Praha 2:0 (2:0, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 6. Berger (Hrbek), 14. Berger (Forgo, Geier). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 50.
Sharks: Mach – Hrbek, Nejedlý, Berger – Forgo, Geier, Kovářík, Wágner.

Zdroj: Youtube