Ano, přesně tak. Zimní stadion v Ostrově se bude v sobotu 17. prosince řádně prohýbat pod zlatou zátěží, o kterou se postarají úřadující mistři světa z SKV Sharks Karlovy Vary, respektive pražské Sparty.

A bude se na co dívat. Karlovarští Žraloci totiž prozatím kralují ligové tabulce, ale Sparta na třetím místě na ně ztrácí pouhé dva body, což přidá duelu na atraktivitě.

Navíc se proti sobě postaví zlatí reprezentanti. Na straně Karlovaráků to budou hrající kouč a obránce Jiří Berger, další řízný bek Miroslav Hrbek a útočník Michal Geier.

Na straně Sparty vyrukují na ledovou plochu v záři reflektorů útočník Zdeněk Krupička a brankář Michal Vápenka. Ostře sledovaný duel odstartuje v Ostrově v 17.15 hodin.

„Pro nás to bude, dá se říci, klíčové utkání. Pokud ho zvládneme, hodně se přiblížíme našemu cíli, a to vyhrát základní část,“ podotkl k zápasu se Spartou hrající kouč Jiří Berger. Nejen on bude hodně spoléhat na gólový apetit Michala Geiera.

„Samozřejmě padaly v kabině narážky a vtípky na adresu Michala, tak doufáme, že si něco schoval i pro Spartu,“ narážel Berger na Geierovu potenci na mistrovství světa, kde desetkrát skóroval.

V neděli 18. prosince pak čeká tým Sharks od 11.45 hodin, dá se říci, odpočinkový zápas, když budou hostit v Ostrově předposlední tým tabulky České Budějovice.

„Nesmíme nic podcenit, mohlo by se nám to krutě nevyplatit, ale věřím, že potvrdíme naši pozici v tabulce a budeme se radovat z vítězství,“ dodal Berger.