#youtube|http%3A%2F%2Fyoutu.be%2F64nyDQYAHp0#V sérii, která se hrála na dvě vítězná utkání, nakonec Karlovaráci vybojovali druhý bod za vítězství 4:3, a po malé odmlce si tak zahrají finále ligy s tradičním rivalem pražskou Spartou. Ale opět měli namále. I když během duelu Žraloci vedli již o tři branky, nakonec z toho byl málem infarktový závěr, jelikož již v základní části soutěže taktéž Sharks vedli v Ostrově nad Pardubicemi 4:1, ale nakonec prohráli 4:5.

Úvod duelu se nesl v režii pardubických Mustangů, kteří se ujali vedení již ve dvaapadesáté vteřině, když na modré napřáhl Robert Pabst, který parádní trefou zařídil Pardubicím vedení. Žraloci nemohli po obdržené brance najít správný sledge hokejový rytmus, i přesto se snažil hostující tým zlobit střelami z dálky v podání kapitána Jiřího Bergera.

Během první části duelu se nakonec dostali Žraloci do utkání, ale bez brankového efektu. Za zmínku stojí nastřelená tyč Michalem Geierem či střelecký pokus Jiřího Forga, který však brankovou radost nepřinesl. I ve druhé třetině Karlovaráci proti srdnatě bojujícím Mustangům pokračovali v ostřelování brankáře hostů Bočka, přesto navýšit skóre mohli hráči z východu Čech, respektive Hering, který se ocitl v 19. minutě před karlovarským brankářem Machem zcela sám, ale následná střela vyprášila gólmanovi domácích pouze jeho betony.

Poté zařadili Žraloci vyšší rychlostní stupeň, a najednou jich byl plný led. Na branku Pardubic se valil jeden útok za druhým, ale gól nebyl Varům souzen. Až v běžící 24. minutě se karlovarský tým přece jen dočkal. Stačilo k tomu málo, když na modré napřáhl obránce Miroslav Hrbek a svou jedovatou střelu uklidil za záda pardubického brankáře Bočka.

Ve 26. minutě měl karlovarský tým výhodu přesilové hry, kterou využil po devětadvaceti sekundách, když našel Jiří Berger před odkrytou brankou soupeře Michala Geiera, který umístil svůj pokus pod víko pardubické svatyně. Ve 30. minutě vedly Karlovy Vary již o dvě branky a opět byl úspěšným střelcem Michal Geier.

V závěrečné třetině nejdříve spálil stoprocentní šanci Jiří Berger, aby ve 35. minutě dovršil hattrick jeho týmový kolega Michal Geier, který nasměroval přihrávku z hole Forga počtvrté do branky Pardubic. V tomto úseku hry by na Pardubice nevsadil ani ten nejotrlejší sázkař. Jenže zázraky se dějí, obzvláště v týmu Pardubic. Ve 36.minutě využil přesilovou hru při vyloučení Hrbka pardubický Hering, a aby toho nebylo málo, ve 37. minutě snížil na rozdíl jediné branky Pavel Kubeš. Pardubičáci poté zasypali karlovarskou branku nahazovanými střelami, ale bez úspěchu. A když Sharks přežili nejen vyloučení Bergera, dotáhli duel do úspěšného konce.

Sharks – Mustangové 4:3
Branky a nahrávky: 24. Hrbek (Berger), 26. Geier (Berger), 30. Geier (Berger), 35. Geier (Forgo) – 1. Pabst, 36. Hering (Kubeš), 37. Kubeš. Třetiny: 0:1, 3:0, 1:2. Rozhodčí: Suchý, Chvojka. Vyloučení: 3:1, navíc Hrbek (KV) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 70.
SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach – J. Berger, Hrbek, M. Geier, Jeřábek, Forgo, Očenášek, Nejedlý, J. Švec, Janko.
SHK Pardubice: Boček (Hulín) – P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Kolek, R. Buhr, Pabst, Hering.

Žraloky ve finále ligy čeká pražská Sparta

Splněno. Sledge hokejisté karlovarského SKV Sharks se probojovali do finále ligové sout
Zdroj: Youtube
ěže. Zaslouženě. Po výhře 4:2 v Pardubicích získali potřebný druhý bod v semifinálové sérii v domácím prostředí na zimním stadionu v Ostrově, kde pokořili Pardubice tentokrát v poměru 4:3.
„Jsme moc spokojeni, že se nám to povedlo. Myslím si, že série o finále s Pardubicemi přinesla hodně kvalitní sledge hokej, a navíc jsme chtěli stvrdit postup doma, což se povedlo," pochvaloval si kapitán karlovarského výběru Jiří Berger.

A měl řádný důvod. Karlovaráci totiž po postupu mohou být nejhůře stříbrní. „Já bych chtěl klukům poděkovat za parádní výkony, které nás posunuly do boje o zlato. A když se nám naskytla možnost vybojovat mistrovský titul, tak bychom rádi celou sezonu orámovali zlatě," vysvětluje Berger. Soupeřem však bude karlovarskému týmu pražská Sparta, ta si v semifinále ligy poradila s úřadujícím mistrem ligy Zlínem.

„O síle Sparty víme, tradičně patří k našim velkým konkurentům v boji o mistrovský titul, jelikož i Sparta produkuje kvalitní sledge hokej," podotkl Berger.

První utkání finále, které se hraje na dvě vítězná utkání, začne v sobotu 23. února, odveta pak bude na programu v Ostrově 9. března.