Varáci totiž přivítali na ostrovském zimním stadionu v rámci sedmnáctého kola základní části České sledge hokejové ligy pardubické Mustangy. Ty pak dokázali zkrotit v poměru 3:1 i bez Michala Geiera, který laboruje se zraněním, o to je skalp pardubického týmu pro varský výběr cennější.

Úvod duelu však patřil hostům z Pardubic, kteří ovládli ledovou plochu, ale bez brankového efektu. Pak se do hry dostali i karlovarští hráči a bylo na co koukat. Především hrající kouč Sharks Jiří Berger zlobil hostující obranu.

A právě Berger otevřel skóre duelu, to se psala třináctá minuta, kdy po buly před Machem vysunul Hrbek do útoku právě Bergera, který byl těsně bráněn Richardem Buhrem a tlačen mimo střelecký úhel.

Nakonec se karlovarský kapitán dnešního zápasu rozhodl pro střelu z levého kruhu a z úhlu prostřelil Bočka. Další ránu Pardubičákům přidal ve 14. minutě mladíček Karel Wágner, který gólově zužitkoval rychlý brejk po spolupráci s Lubošem Nejedlým.

V závěru první třetiny mohly Pardubice bleskově reagovat a snížit. V závaru před karlovarskou brankou ležel puk za Machovými zády, jenže v nastalé tlačenici Pavel Kubeš neměl štěstí a kotouč za čáru nedotlačil.

Ve druhé třetině odskočili sledge hokejisté Sharks svému soupeři na rozdíl tří branek, když ve 24. minutě Pardubice propadly v obraně, nezachytily karlovarský protiútok a po ose Hrbek, Schneider se puk dostal až k rozjetému Wágnerovi, který svou střelu uklidil za záda pardubického gólmana o horní tyč. Hosté však nesložili zbraně a bojovali a to se jim nakonec vyplatilo.

Ve 28. minutě dostal hodně prostoru mezi kruhy Pavel Kubeš a jeho střela skončila v brance Sharks. Ve 32. minutě se Pardubice mohly přiblížit domácím na rozdíl jediné branky, kdy Kubešova bomba skončila na tyčce karlovarské svatyně a v následné dorážce osamocený Doležal neuspěl.

Ve 40. minutě mohli pro změnu navýšit skóre Karlovaráci, když Hrbek vylákal Bočka z brankoviště a z nemožného úhlu vyzval Forga ke gólu do prázdné branky, ale ten netrefil puk.

Poté neuspěl v souboji s pardubickým gólmanem karlovarský Schneider a poslední šanci zápasu pak řádně spálil pardubický Michalec, který si to upaloval osamocen na brankáře Macha, ale neuspěl, čímž udělal tečku za utkáním.

SKV Sharks Karlovy Vary – SHK Mustangové AUTO IN 3:1 (2:0, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 13. Berger (Hrbek), 14. Wágner (Nejedlý), 24. Wágner (Schneider, Hrbek) – 28. Kubeš (Michalec, Doležal). Rozhodčí: Suchý, Armstark. Diváci: 38.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Forgo, Berger, Janko, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider.
SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Štěpják, Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr, Kolek, Hýbner, Michalec, Horníček, V. Buhr, Doležal, Kořínek, Chudomský.