„Je to poslední utkání v rámci základní části, ve kterém určitě chceme slavit vítězství," upozorňoval kapitán Sharks Jiří Berger. A ví, o čem mluví. Karlovaráci totiž budou v tomto souboji plnit roli favorita. V prvním vzájemném duelu pak Žraloci na jihočeském ledě brali výhru v poměru 10:2.
„Nic jiného než výhru nemůžeme ani brát. Navíc hrajeme v domácím prostředí, a chceme se rozloučit s fanoušky výhrou," poukazuje Berger.

Sharks však mohou pomýšlet na celkové vítězství v základní části. Konkurent ze Zlína má sice o odehraný zápas méně, ale střetne se v něm s třetím celkem tabulky Pardubicemi.
„My uděláme pro naši výhru vše, záležet pak bude na Zlínu, jak se se závěrem základní části vypořádá, uvidíme, jak to nakonec dopadne," nechal si zadní vrátka kapitán Sharks.

Pak už bude na pořadu sledge hokejová matematika. Zlín totiž čekají dvě utkání. V prvním poměří své síly s Pardubicemi, ve druhém pak s Olomoucí. Pokud by tedy Sharks zvládli utkání s Budějovicemi a Zlín uhrál jen jedno vítězství, mohl by se karlovarský tým radovat z prvního místa, které by jim zaručilo postup do play off, jež odstartuje prvním kolem příští víkend souboj s pražskou Spartou. V opačném případě by se Žraloci střetli s týmem Pardubic.

 „Bylo by to hezké vyhrát základní část. Navíc bychom v play off, které se hraje na dvě vítězná utkání, narazili na přijatelnější Spartu, jelikož s Pardubicemi se nám letos moc nedařilo, ale jak jsem řekl, uvidíme jak vše nakonec dopadne," dodal závěrem Berger.