„Byla to velká škoda, hráli jsme sice dobře, ale zklamala nás koncovka. Naopak Zlín byl v tomhle ohledu produktivní a to rozhodlo," zlobil se hrající kouč SKV Sharks Jiří Berger.

A měl k tomu řádný důvod. Sharks totiž přišli rázem nejen o neporazitelnost, ale také o sledge hokejový trůn. Tím si karlovarský výběr zkomplikoval při novém systému soutěže cestu za mistrovským titulem.

V závěrečných kolech totiž nesmí ztratit ani bod. „Nesmíme ve zbylých zápasech ligy klopýtnout, musíme vše vyhrát, abychom proklouzli do bojů o mistrovský pohár. Pokud se nám to nepodaří, můžeme klesnout až na třetí příčku, a bude tak po mistrovských nadějích," je si vědom Berger. Již o tomto víkendu čeká jeho výběr další náročné dvoukolo.

Ano, je to tak. V sobotu v 15.30 hodin naskočí Sharks na ostrovském zimním stadionu k souboji s vídeňským Warriors, který pokořili v prvním souboji v poměru 8:0. Ten se nachází prozatím na šestém místě.

„Uvidíme, v jakém složení vůbec nastoupíme, jelikož nás trápí zranění a nemoci některých hráčů, ale určitě budeme chtít uspět i v osekané sestavě," přeje si navrátit se na vítěznou vlnu karlovarský lodivod. Právě on by měl o víkendu v karlovarském dresu chybět.

„Skolila mě angína, takže určitě nebudu k dispozici na ledě, ale zaujmu trenérský post na střídačce," smutnil Berger. V neděli pak nastoupí Sharks od 11.45 hodin proti Českým Budějovicím, které jsou na osmém místě s šestibodovým ziskem. V prvním duelu pak slavili Karlovaráci výhru 7:1.

„Opět naskočíme do utkání z pozice favorita, takže musíme bezpodmínečně zvítězit," poukazoval závěrem Berger.