V tom prvním hráči sledge hokejového SKV Sharks Karlovy Vary slavili zisk šesti bodů, když v prvním souboji přestříleli v pohodovém tempu nováčka Dolný Kubín vysoko 10:1. K tomu jako bonus pak přidali skalp úřadujícího mistra ze Zlína, když dosáhli na výhru 2:1.

„Samozřejmě nás bodový zisk překvapil, určitě jsme to nečekali," zhodnotil na úvod šestibodový zisk svého týmu hrající kouč Jiří Berger. Velkou neznámou pro karlovarské barvy byl především Dolný Kubín, který tvoří převážně slovenská sledge hokejová reprezentace.

„Od úvodu utkání jsme dominovali na ledě, což jsme vyjádřili i brankově," pochvaloval si Berger, který nasázel nováčku ze Slovenska polovinu branek svého týmu. Ve druhém duelu, který byl podstatně zajímavější, dosáhli Varáci na důležitou výhru, když s prázdnou odjel mistrovský Zlín.

„Pro nás to byla nesmírně důležitá výhra, když vezmeme v potaz letošní systém ligové soutěže. Výhru můžeme přirovnat k ceně zlata, jelikož tyto body mohou v závěru soutěže rozhodovat, proto jsme rádi, že jsme ho vítězně zvládli," oddychl si v hlase kouč Sharks.

Po prvním dvoukole ligové soutěže drží neporazitelnost pouze tři týmy, které dosáhly na šest bodů, a to SKV Sharks, SHK Pardubice a Sparta Praha. Udržet se na vítězné vlně budou chtít karlovarští sledge hokejisté i po náročném víkendovém cestování v rámci druhého dvoukola.

V sobotu 17. října zamíří Žraloci za hranice, přesněji do Vídně, kde změří své síly od 14.20 hodin s nováčkem soutěže Wienna Warriors. V prvním kole urvali hráči Warriors výhru nad Českými Budějovicemi 7:3.

„Tým Warriors se skládá především z hráčů rakouské sledge hokejové reprezentace, my ale budeme chtít navázat na úspěšný vstup do ligy, ale musíme být opatrní, protože nováček z Vídně je pro nás velkou neznámou," varuje Berger. Sharks na štaci dlouhou bezmála pět set kilometrů vyrazí v kompletním složení, tedy až na Marka Schneidera, který bude plnit pracovní povinnosti.

„Jeden skalp reprezentačního týmu už máme a o víkendu bychom rádi přidali i druhý," přeje si další cenný skalp Berger. Po utkání ve Vídni se pak přesunou Sharks zpět do Česka, přesněji do Soběslavi, kde se v neděli 18. října utkají od 11.00 hodin s týmem Českých Budějovic.

„Budějky na úvod prohrály a my tam pojedeme v roli papírového favorita, což nám velí urvat vítězství," dodal závěrem karlovarský kouč.