V neděli 2. února totiž rozehrají finále ligy, které se stejně jako semifinále hraje na dvě vítězná utkání. Letos to pak bude finále doslova živočišné.
Ve zlatém hřebu sledge hokejové ligy totiž poměří svůj um úřadující mistři SKV Sharks Karlovy Vary a Kohouti Olomouc.

„Myslím si, že pro všechny to bylo velké překvapení, když Olomouc postoupila přes Zlín do finále, vždyť Zlín projel základní část bez porážky a patřil k hlavním aspirantům na mistrovský titul," poukazoval kapitán karlovarského týmu Jiří Berger.

Kohouti z Olomouce tak mohou překvapit i v souboji o vítěznou trofej ligové soutěže. „Musíme si dát velký pozor a navázat na výborné výsledky a hru proti Spartě, jelikož Olomouc prezentuje stejný styl jako Sparta, a to za zajištěné obrany hrát ńa brejky," upozorňuje Berger. Karlovaráci zamíří k prvnímu utkání, které se odehraje v neděli od 12.30 hodin na zimním stadionu v Olomouci, stále bez zraněného Kubeše.

„Pavel bude připraven až na odvetné utkání. Jinak bychom měli být kompletní a do Olomouce jedeme s odhodláním získat ve finálové sérii první bod," vzkazuje soupeři Berger. Druhé finálové utkání bude na programu v sobotu 15. února na zimním stadionu v Ostrově. Začátek bude ve 13.15 hodin.

„Pro fanoušky máme opět připravený bohatý doprovodný program. Například bude připravená slosovatelná tombola, když za padesát korun si mohou tři vylosování výherci přijít na originální dresy české reprezentace hráčů Bergera, Geiera a Hrbka," odtajnil kapitán Sharks.

Chybět však nebude ani tradiční soutěž hoď si pukem, ve které budou pro změnu ve hře dresy hráčů Sharks, a opět s jmenovkami hráčů na zádech ve složení Berger, Geier, Hrbek. Případný rozhodující třetí duel finálové série by se taktéž odehrál v Ostrově, a to v neděli 16. února od 11.45 hodin.