Karlovaráci se totiž rozloučili s první fází soutěže výhrou 8:1, když polovinu branek si připsal na své konto právě útočník Michal Geier.
Karlovarský útočný hrot navíc oslavil přímo na ledové ploše narození dvojčat, svého syna Maxmiliána a dcerky Leontýnky, kteří vykoukli na svět několik hodin právě před utkáním s Českými Budějovicemi, tradiční oslavnou pogólovou ´houpačkou´.


Žraloci nastoupili do utkání s Budějovicemi bez patřičného respektu a s novicem Očenáškem a benjamínkem Wágnerem. V 6. minutě se poprvé měnil ukazatel skóre, když se prodral kluzištěm po nahrávce Janka Geier, který následně poslal svou střelu pod břevno budějovické branky.


Jako přes kopírák si počínal Michal Geier v 11. minutě, kdy navýšil náskok svého týmu na dvě branky. Pak sice Žraloci trochu ubrali na obrátkách, čímž si vysloužili snížení z hole Rumplíka, ale to bylo ze strany hostů vše.
Naopak Michal Geier pokračoval v oslavách. Ve 25. minutě docílil hattricku, když mu přesně nabil Ludvík Janko. O minutku později se dočkal gólu i vrchní ostřelovač Sharks, kapitán Jiří Berger, který napřáhl z mezikruží a zařídil svému týmu vedení o tři branky.


Další branka byla k vidění až ve 41. minutě, o tu se postaral karlovarský forvard Petr Lindák. Ve 42. minutě se brankově radoval i nejlepší hráč celého utkání, karlovarský obránce Miroslav Hrbek. Skvělý závěr duelu vyšperkovali karlovarští Žraloci ještě dvěma góly. Ten první měl na svědomí Ludvík Janko a ten druhý Michal Geier, který tak zarámoval sledge hokejové galapředstavení svého týmu.


V play-off, které se bude opět hrát na dva vítězné zápasy, se mohou těšit hráči Sharks na nevyzpytatelné Pardubice. Ve druhé dvojici, která si to rozdá o účast ve finále sledge hokejové ligy, se představí úřadující mistr ligy Zlín, kterému bude soupeřem pražská Sparta.


SKV Sharks – SHC Kings 8:1
Branky a nahrávky: 6. Geier (Janko), 11. Geier (Očenášek), 25. Geier (Janko), 26. Berger (Hrbek), 41. Lindák (Berger), 42. Hrbek (Švec), 44. Janko (Geier), 45. Geier (Berger) – 22. Rumplík (Kročar, Podhradský). Třetiny: 2:0, 2:1, 4:0. Rozhodčí: Suchý – Chvojka, Schopf. Bez vyloučení. Diváci: 40.
SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach – J. Berger, Hrbek, Janko, Lindák, Očenášek, J. Švec, M. Geier, Wágner.
SHC Kings České Budějovice: D. Švec (Havelka) – Kalina, Podhradský, David, Rumplík, Klíma, Kročar, Málek .