Máte za sebou velmi náročnou sezonu, ve které jste v klubu SKV Sharks dosáhli na ligový bronz. Jak byste s odstupem času sezonu zhodnotili?
Jiří Berger: Já jsem s třetím místem maximálně spokojený, jelikož má pro nás cenu zlata. Na jednu stranu by se mohlo zdát, že to až tak velký úspěch není, ale já si myslím přesně opak. Celou sezonu jsme se potýkali s nedostatkem hráčů, především při účasti na zápasech. Většinou se jednalo o pracovní povinnosti nebo rodinné záležitosti. V semifinále se nám podařilo potrápit mistrovský Zlín, který měl letos velmi kvalitní kádr. Dva roky nazpět jsme kralovali my a teď nás holt vystřídal lepší.
Michal Geier: Ukončenou sezonu třetím místem beru jako vydařenou, i když samozřejmě by byla lepší první příčka. Byli jsme opět blízko zlatému hattricku a putovní pohár by zůstal u nás. Nakonec jsem rád, že to tak dopadlo. I když letos jsem toho v základní části moc nenahrál, jelikož přednost dostala rodina a práce. K tomu pak mohu připočíst i reprezentaci, takže naše liga se musela trochu odsunout.

Napilno však měla i česká reprezentace, když jste během ligové sezony museli absolvovat hned několik reprezentačních srazů či mezinárodních turnajů. Dá se taková zátěž vůbec zvládnout?
Jiří Berger: To je pravda, sezona byla o nějaký měsíc a půl delší a loni jsem si touto dobou už odpočíval na rybách. Ze začátku to tak náročné nebylo, ale po novém roce se příprava na MS začala hodně zhušťovat a poslední dva měsíce si nás doma moc neužili. Ale určitě si nestěžujeme, jedná se o vrchol sezony, který je vyšperkovaný mistrovstvím světa a pro mě osobně je čest reprezentovat naši vlast.
Michal Geier: Příprava na důléžitý krok v reprezentační sezoně je určitě důležitá. Jsem rád, že jsem mohl celkem dost soustředění absolvovat. Četnost se mi zamlouvá, je potřeba se s klukama na ledě vidět co nejčastěji.

V přípravných turnajích se vám hodně dařilo, když jste sbírali jednu výhru za druhou. Schovali jste si něco do Buffala?
Jiří Berger: To je to, co mě trošku zaráží. V přípravných zápasech a turnajích jsme doposavad všechno vyhráli, snad až na jeden zápas s Itálií. Asi by nás to mělo povzbudit, ale musíme být rozhodně nohama na zemi, i když se jednalo o kvalitní soupeře. Ale pro sebevědomí je to dobré.
Michal Geier: Zatím většinu přípravných utkání jsme zvládli na jedničku a sebevědomí určitě vznikne. Většinu zápasu jsme hráli v nekompletní sestavě a vždy jsme se s tím dobře poprali. Potřebovali bychom na to dále navázat i v Buffalu.

Jak vnímáte účast v reprezentaci?
Jiří Berger: Jedná se o mistrovství světa a možnost reprezentovat naši vlast. K tomu snad není co dodávat, snad jen to, že už se na to všichni těšíme. Máme za sebou dlouhou sezonu. Ušli jsme opět kus cesty a snad jsme se posunuli zase o kousek dál.
Michal Geier: Na mistrovství se těším, od Soči už uběhlo spoustu dní a opět si zahrát mezi špičkou bude zážitek. Reprezentačního dresu si hodně vážím.

Jaké cíle si dává český výběr v Buffalu?
Jiří Berger: Jelikož jsme trošku obměnili kádr, tak jsme si nedávali velké cíle. Letos pro nás bude důležité udržet se ve skupině A, a tomu chceme podřídit všechno. Příští rok se údajně MS konat nebude a v případě sestupu bychom se v béčku plácali tři roky, prakticky až do další paralympiády. Na druhou stranu nás ve skupině čekají postupně týmy Norska, Japonska a Kanady a myslím, že je v našich silách, abychom z této skupiny postoupili. Natrénováno máme, ale vše ukáží až samotné zápasy. Za velký úspěch bych považoval, kdybychom si zahráli o medaile.
Michal Geier: Za úspěch považuji obhájit bramborovou pozici. Určitě si chci zahrát semifinále! Neúspěchem bude nepostup do vyřazovací části.

Vaše osobní cíle?
Jiří Berger: Chtěl bych svému synovi Matějovi, který už také hraje hokej, přivézt medaili, vždyť by byla z mistrovství světa, i když mi před odletem říkal, ať mu přivezu Crosbyho (smích).
Michal Geier: Jako útočník chci určitě pomoci v ofenzivní hře a předvést co nejlepší výkony, a k tomu přidat i góly.