Tam odstartují dnes čeští hráči mistrovství světa B pool. V českém výběru nebude chybět ani karlovarský trojlístek, a to obránci Jiří Berger a Miroslav Hrbek, které doplnil útočník Michal Geier.

Nejen oni tak před sebou mají dvě velké výzvy. Tou první je návrat mezi elitu, tedy do skupiny A pool. Do té postoupí dva nejlepší týmy. Druhou pak je bezesporu postup do kvalifikačního turnaje na zimní paralympiádu, která bude v roce 2018 na pořadu v korejském Pchjongčchangu.

Na ´béčkovém´ mistrovství se kromě Česka představí Slovensko, Velká Británie a Japonsko. Český výběr čeká první zápas dnes, kdy poměří své síly s Velkou Británií.

Ve středu 30. listopadu pak čeká svěřence trenéra Jiřího Břízy velmi zajímavý souboj se Slovenskem. Třetí utkání pak odehrají Češi v pátek 2. prosince, kdy se jim do cesty postaví Japonsko. Poté budou následovat v sobotu 3. prosince zápasy o konečné umístění, ve kterých se proti sobě postaví nejprve čtvrtý a třetí celek tabulky a poté první tým vyzve ten druhý v souboji o celkový triumf na mistrovství světa.

Program MS B POOL
29. listopadu, úterý: Česko – Velká Británie (14.30), Japonsko – Slovensko (17.30).

30. listopadu, středa: Česko – Slovensko (14.30), Japonsko – Velká Británie (17.30).

2. prosince, pátek: Slovensko – Velká Británie (14.30), Česko – Japonsko (17.30).

3. prosince, sobota: 3 – 4 (11.00), 1 – 2 (14.30).

Česká republika:
Brankáři: Michal Vápenka, Jan Matoušek.

Obránci: Jiří Berger, Miroslav Hrbek, Pavel Kubeš, Zdeněk Hábl.

Útočníci: Zdeněk Krupička, David Palát, Jiří Raul, Michal Geier, Zdeněk Šafránek, Pavel Doležal, Martin Novák.