Energetici přitom začali utkání výborně. První třetinu ovládli poměrem 2:1. Do listiny střelců se zapsali v domácích barvách Vláďa Sičák a Vašek Skuhravý. Za hosty se prosadil Lukáš Kucsera.

Druhou třetinu ale Energie ztratila poměrem 0:2. Nejprve vyrovnal Erik Němec a v přesilovce svojí premiérovou trefou v extralize poslal hosty z Vítkovic do vedení Jakub Illéš. Tím bylo utkání rozhodnuto. Ve třetí části přidali hosté další dvě branky.

„Velice nás mrzí to, co jsme předvedli zejména ve druhé třetině. V poslední části jsme si určitým způsobem nějaký tlak vytvořili, hlavně v první polovině. Nešťastný gól po neočekávaném odrazu puku od mantinelu na 2:4 asi rozhodl. Celkově je ale třeba říci, že druhá třetina byla z naší strany žalostná.

Celou sezonu máme problém v předbrankovém prostoru a tentokrát se to jasně potvrdilo. To platí před oběma brankami. Měli jsme pocit, že tato sestava nastoupí do baráže, ale po tomto výkonu máme pochybnosti," řekl trenér Karel Mlejnek.

HC Energie – Vítkovice 2:5 (2:1, 0:2, 0:2). Branky a nahrávky: 2. Sičák (Marosz, M. Rohan), 14. Skuhravý (T. Rohan, M. Rohan) – 13. Kucsera (Vandas), 28. Němec (Maliník, Szturc), 34. Illéš (Kovář, Čerešňák), 55. Strapáč (Olesz, Illéš), 58. Maliník (Klok, Szturc). Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:4 + Pastor (VÍT) 5 a do konce. Využití: 0:1. Diváci: 1437.
K. Vary: Závorka – M. Rohan, Sičák, Baránek, Benák, Bičánek, Redlihs – Huna, Haščák, Vachovec – Bartek, Skuhravý, T. Rohan – J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek – V. Tomeček, Kůs, Gorčík.
Vítkovice: Kantor – Dolejš, Kovář, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, Štencel – Strapáč, Illéš, Olesz, Kucsera, Vandas, Hovorka, Balán, Tomi, Němec, Maliník, Szturc.