Přitom zápas nezačal pro energetiky právě dobře. Hosté byli v úvodu lepším týmem a v 5. minutě šli do vedení. „Minimálně první polovinu první třetiny byl soupeř lepší na kotouči i bez kotouče, měl mnohem lepší pohyb než my a přehrával nás. Jenom díky výbornému výkonu gólmana jsme dostali jenom jednu branku,“ uznal domácí asistent Tomáš Mariška.
Diváci se nenudili. Postupně se dostávali do hry i domácí, ale žádnou šanci nezužitkovali. Lapšanský, Stloukal a Mikúš po pěkném průniku Vlacha změť bránících hráčů Vítkovic neprostřelili.

Ve druhé dvacetiminutovce nastal celkový obrat. Karlovy Vary hned třikrát udeřily. Ve 24. minutě srovnal v přesilové hře Mikúš. Ve 35. minutě strhl vedení na stranu Energie Skuhravý a po další minutě a půl energetikům stačilo 17 vteřin na další zužitkování přesilové hry – 3:1. „Druhou třetinu jsme odehráli parádně, tam jsme přidali v soubojích, přidali jsme na bruslení a začali jsme konečně být i produktivní. Dokázali jsme ty situace proměnit a vyhráli jsme ji zaslouženě 3:0,“ pochvaloval si karlovarský asistent.

Ve třetí třetině se hosté snažili o zvrat. To se jim však nedařilo. Góly přišly až v samotném závěru. V 57. minutě svým druhým gólem zvýšil další povedenou tečí Beránek na 4:1. Vzápětí sice hosté korigovali Tyborem, ale při power-play inkasovali popáté z hole Kohouta. „Nechtěli jsme udělat chybu, soustředili jsme se více na obranu, ale jsem rád, že jsme se jenom nezatáhli a dokázali jsme vstřelit ještě čtvrtou branku, která se ukázala velmi důležitá,“ popsal třetí část Tomáš Mariška.
Domácí si po utkání pořádně vydechli. „Jsem rád, že jsme za naši poctivou týmovou zodpovědnou hru byli odměněni body. Podobný výkon jsme předvedli v minulých utkáních, ale body nepřicházely, dneska se nám to povedlo a za to hráčům děkuji,“ uzavřel karlovarský asistent.

V neděli měli energetici díky předehranému utkání na pražské Spartě volno. Další zápas je čeká v pátek doma proti Chomutovu.

KARLOVY VARY _ VÍTKOVICE 5:2 (0:1, 3:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 24. T. Mikúš (Kovačevič, Podlipnik), 35. Skuhravý (O. Beránek, Lapšanský), 36. O. Beránek (Podlipnik, T. Mikúš), 57. O. Beránek (R. Vlach, Podlipnik), 60. Kohout – 5. Tybor (O. Roman), 57. Tybor (O. Roman, D. Květoň). Rozhodčí: Petružálek, Jeřábek – Svoboda, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2859.
Karlovy Vary: F. Novotný – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák, L. Vágner, Šafář – T. Rachůnek, Balán, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kohout, Kverka.