A to se týká také Baníku Sokolov, který potřebuje body jako sůl, když z jedenácté pozice ztrácí na sedmou příčku pouhé tři body. Navíc mají svěřenci sokolovského trenéra Martina Štrby před sebou dva náročné výjezdy na led soupeřů.

V těch by Sokolovští chtěli navázat na domácí vítězství s Kolínem. „Klukům patří velké poděkování za to, že takto těžký zápas zvládli,“ vracel se sokolovský trenér Martin Štrba ke skalpu Kolína, který Baník porazil v prodloužení 3:2, čímž tak dosáhl na velmi důležité dva body.

HC Baník Sokolov – SC Marimex Kolín 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0).
OBRAZEM: Sokolovu vystřelil dva body v prodloužení Osmík

Euforie však musí jít stranou, již dnes se představí Sokolov ve 39. kole Chance ligy od 18.00 hodin na ledě Přerova, kterému patří průběžná šestá příčka a klub ze západu Čech na ni ztrácí jedenáct bodů.

V sobotu 21. ledna se pak představí baníkovci od 18.00 hodin ve čtyřicátém kole na stadionu rezervy pardubického Dynama. „Očekávám prostě šest bodů,“ přeje si stoprocentní bodový zisk na ledě soupeřů sokolovský útočník Martin Osmík, který právě v bitvě s Kolínem vstřelil v prodloužení rozhodující trefu Sokolova na 3:2.