LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov 3:4 pp (1:1, 2:2, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 16. Zajíc (Jiránek, T. Jáchym), 21. Martin Novák (M. Švec, Klimíček), 24. Jiránek – 8. Jiskra (Tomi), 27. Jurčík (Jiskra, Tomi), 32. Jiskra (Pořízek, Tomi), 64. J. Pohl (Pořízek). Rozhodčí: Čech, Skopal – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 720.
HC Baník Sokolov: A. Beran – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Vodička, Klikorka – Jurčík, Jiskra, Tomi – Kupčo, Pořízek, M. Sloboda – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, T. Rohan, Křemen.

„Velké díky celému týmu,“ chválil si výkon svého týmu sokolovský trenér Martin Štrba.

A měl k tomu řádný důvod. Baníkovci sice otevřeli skóre duelu v 8. minutě po brance Víta Jiskry, ale posléze se začali gólově prosazovat domácí, kteří odskočili Sokolovu ve 24. minutě za stavu 3:1 na rozdíl dvou branek.

„V takovém složení a při průběhu, kdy jsme prohrávali o dvě branky, to kluci nevzdali,“ upozorňuje Štrba, že ani za nepříznivého stavu se baníkovci nevzdávali.

Hokejisté Baníku však dokázali dvougólové manko smazat, když se do střeleckých statistik postupně zapsali Ondřej Jurčík a střelecky naladěný Vít Jiskra, a duel nakonec po nerozhodném výsledku šel do prodloužení.

V tom nechali hráči ze západu Čech domácí výběr vypít kalich hořkosti až do dna, když v 64. minutě rozhodl o výhře Sokolova Jan Pohl.

„Povedlo se nám vyrovnat a pak rozhodnout v prodloužení, hráči si zaslouží velký respekt a pochvalu,“ říká Štrba k utkání, ve kterém si připsal Sokolov na účet dva body.

HC Energie Karlovy Vary
Energie přivítá trápící se Berany, ti dorazí do lázní již bez Mikúše

Dvěma góly a jednou asistencí napomohl Sokolovu k bodům mladíček Vít Jiskra, který se tak stal mužem zápasu. „Jsme moc rádi, že se nám v zápase podařilo zvítězit a odvézt si domů dva cenné body. Zvládli jsme ve druhé třetině zabrat a za nepříznivého stavu 3:1 srovnat na 3:3. Ve třetí třetině jsme podali skvělý týmový výkon, v prodloužení jsme na něj navázali a dokonali obrat,“ pochvaloval si bodový zisk Vít Jiskra.

Sokolov se představí před svými fanoušky v sobotu 6. listopadu, kdy bude hostit od 17.00 hodin Ústí nad Labem. „Doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíc fanoušků,“ přeje si závěrem útočník Baníku.