„Do Frýdku jsme nejeli po prohraném utkání se Šumperkem v nejlepším rozpoložení a o to více si výhry cením,“ pochvaloval si sokolovský trenér první výherní přírůstek na sokolovský účet.

První třetina však i přes šance v hale Polárka změnu skóre nepřinesla. To až druhá, tedy její konec. Ve 39. minutě si dojel za branku domácích pro puk Jaromír Kverka, který našel najíždějícího Martina Osmíka, jenžz první prostřelil domácího brankáře.

VK ČEZ Karlovarsko.  Ilustrační foto.
Vary zahájily cestu za obhajobou výhrou

Ve 43. minutě však bylo srovnáno, když se prezentoval vyrovnávací trefou Vladimír Svačina, který bekhendem překonal brankáře Baníku Cichoně. V 53. minutě si vzal Sokolov vedení zpět, když Matěj Zadražil ujel obráncům a jednoduchou kličkou poslal puk mezi betony Švančary.

I přes velkou snahu v závěru utkání se domácím nepovedlo vyrovnat, když Sokolov díky rychlému napadání dokázal udržet skóre 2:1.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Bitva Energie s Olomoucí odložena

„Kluci dodržovali všechno, co jsme po nich před zápasem chtěli, a díky tomu si připisujeme první vítězství v sezoně,“ dodal k první výhře svého týmu Štrba.

HC Frýdek-Místek – HC Baník Sokolov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 43. Svačina (Vrdlovec) – 39. Osmík (Kverka), 53. Zadražil (Kružík, Vracovský). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Komínek, Veselý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 708. Sokolov: Cichoň – Jan Novák, Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Kružík – Jurčík, Zadražil, Osmík – Tomi, Rohan, Švec – Konečný, Vrhel, Hauser. Trenér: Martin Štrba.

Baníkovci se postaví Zlínu

Dnes, tedy v pondělí 26. září, čeká hokejisty Baníku Sokolov v rámci 5. kola Chance ligy velmi zajímavá podívaná. Na západ Čech totiž zamíří v loňském ročníku ještě extraligový PSG Zlín. Berani v Chance lize prozatím ve čtyřech kolech dosáhli na pět bodů, tedy o jeden více, než má na kontě Sokolov, proto slibuje tato bitva, která odstartuje na sokolovském zimáku v 18.00 hodin, kvalitní podívanou.