Baníku vyšel skvěle úvod zápasu, když Jihlavští chybovali v rozehrávce ve středním pásmu a dvojice Kverka, Vrhel se dostala do přečíslení dva na jednoho, které přetavil ve vedoucí branku Stanislav Vrhel. Jihlavě se podařilo vyrovnat ve 14. minutě, když Chvátalovu střelu dorazil z brankoviště za záda Michajlova Skořepa.

Martin Brázda rozdává radost nejen na hřišti, ale také v kleci.
OBRAZEM: Brázda rozdává radost nejen na hřišti, ale také v kleci

Hokejisté Sokolova si vzali vedení zpět ve 33. minutě, kdy rychlý brejk po přihrávce Rohana zakončil střelou mezi betony Jakub Hajný. Domácí však dokázali srovnat, když se nejlépe ve skrumáži před sokolovskou svatyní dokázal zorientovat David Vala, který dotlačil puk do branky. O šedesát šest vteřin později šla Dukla poprvé do vedení, když se úspěšnou střelou od modré prezentoval Dundáček. Jihlavští pak navýšili v závěrečné třetině své vedení ve 44. minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec Dukly Tomáš Harkabus.

O deset minut později sice dokázal Sokolov snížit brankou Jaromíra Kverky v přesilové hře na rozdíl jedné branky, ale víc již Jihlava Sokolovským nepovolila a dokráčela si pro tři body. „Domácí vyhráli zaslouženě. Po většinu času byli lepší, my jsme hráli pouze dvacet minut a to nám na body nestačilo,“ zklamaně hodnotil první duel v novém roce sokolovský trenér Martin Štrba. V sobotu 7. ledna čeká Sokolov další výjezd, kdy se představí od 17.00 hodin na ledě Prostějova.

HC Dukla Jihlava – HC Baník Sokolov 4:3 (1:1, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 14. Skořepa (Chvátal, Jungwirth), 35. Vala (Pořízek, Křehlík), 36. Dundáček (Miškář, Chlubna), 44. Harkabus (Jungwirth, Skořepa) – 1. Vrhel (Kverka, Novák), 33. Hajný ( Rohan, Baláž), 55. Kverka (Pohl). Rozhodčí: Zubzanda, Kosnar – Jindra, Štofa. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 340.