Následné prodloužení uťal již po osmi vteřinách šumperský Jelínek, který zařídil po výhře 4:3 svému týmu dvoubodový zisk. „Tým ukázal svůj charakter,“ pochvaloval si po utkání sokolovský trenér Martin Štrba.

A měl k tomu řádný důvod. Sokolov po dvě třetiny tahal za kratší konec provazu, když navíc třikrát inkasoval. Domácí Matěj Svoboda otevřel v 8. minutě skóre duelu, když ve 12. minutě pohrdl trestným střílením jeho spoluhráč Jiří Průžek.

Ve druhé třetině pak navýšil vedení Draků svou druhou trefou v duelu Matěj Svoboda a ve 28. minutě se pak prosadil při hře čtyři na čtyři šumperský Šimon Jelínek.

HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1).
OBRAZEM: Sokolov podlehl Slavii v prodloužení, ve středu se představí v Šumperku

Závěrečná třetina však patřila Sokolovu. Zpět do zápasu ho navrátil kontaktním zásahem v 54. minutě Jan Pohl. O minutu později už Baník ztrácel díky přesné trefě Martina Osmíka na Šumperk jedinou branku.

Gólové manko pak smazal dvě vteřiny před třetí sirénou Jaromír Kverka, který tak poslal duel do prodloužení. „I přesto, že jsme první dvě třetiny předvedli špatný výkon a prohrávali 3:0, bych chtěl nakonec klukům poděkovat za poslední třetinu, ve které se nám v posledních vteřinách podařilo vyrovnat,“ podotkl k průběhu duelu Štrba.

Prodloužení se však hrálo pouhých osm vteřin, když po osmi vteřinách ho ukončil svou druhou trefou v duelu Šimon Jelínek.

Sokolov po prohře s Pískem zamíří na půdu Hostouně.
Slavia vyzve Zbuzany, Sokolov zamíří do Hostouně

„Mrzí mě, že nám nevyšlo lépe prodloužení, protože bod navíc by se nám ve vyrovnané tabulce hodil,“ narážel sokolovský kouč na osmou příčku, která v aktuálním pořadí Sokolovu patří.

Již v sobotu se baníkovci představí na svém stadionu, kde budou hostit v 17. kole od 17.00 hodin Chance ligy Frýdek-Místek.

Draci Pars Šumperk – HC Baník Sokolov 4:3 pp (1:0, 2:0, 0:3 – 1:0). Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Hrachovský, Jelínek), 25. Svoboda (Šuhaj), 28. Jelínek (Šuhaj, Eliáš), 61. Jelínek (Šuhaj) – 54. Pohl (Kverka, Vracovský), 55. Osmík (Zadražil, Weinhold), 60. Kverka (Pohl, Weinhold). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Zídek, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 817. Sokolov: Cichoň – Jan Novák, Krutil, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Vrhel – Osmík, Zadražil, Tomi – Švec, Rohan, Jurčík – Ton, L. Stehlík. Trenér: Martin Štrba.