„Baráž je úplně něco jiného než základní část nebo play-out. Teď musíme makat naplno a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Každou naši chybu je soupeř schopný potrestat,“ varuje před trestáním rozhodčími kapitán Václav Skuhravý, který první zápas s Jihlavou nedohrál.

„Hodně mě to mrzelo. Po mém vyloučení se Jihlava dostala zpátky do zápasu. Věřte mi ale, že v tom nebyl žádný úmysl. Prostě to vyplynulo ze hry,“ kál se kapitán HC Energie.

Pokud se podíváme na vzájemnou bilanci mezi celky Energie a Dynama, tak je jasné, že to bude parta trenéra Jana Tlačila, která bude v utkání favoritem. „To si rozhodně nemyslím. Jak už jsem řekl, baráž je úplně něco jiného. Tady se všechno maže. Začíná se od nuly. Nicméně pokud budeme hrát svoji hru, kterou jsme trénovali už během play-out, tak věřím, že bychom mohli být úspěšní. Ba co víc. My musíme být úspěšní. V domácím prostředí si nemůžeme dovolit další zaváhání,“ pokračuje Skuhravý.

Příčina neúspěchu v prvním domácím zápase v prolínací soutěži je jasná. Zbytečné fauly a dlouhé tresty.

Co by mohlo ale rozhodnout třetí díl seriálu jménem baráž?

Na tuto otázku Václav Skuhravý odpověděl: „Kdo dá víc gólů,“ řekl s úsměvem a přidává: „Rozhodovat budou maličkosti. Drobné detaily, které mohou vygradovat přečíslením, vyloučením, nebo dokonce brankou. Například obránci na nerovném ledě přeskočí puk hůl a útočník najednou z ničeho nic uklidí puk do prázdné branky. Tohle všechno se může stát,“ pokračuje.

S Pardubicemi se Energie v letošní sezoně utkala celkem šestkrát, z toho pět utkání vyhrála. „Ano, budeme čerpat z těchto odehraných zápasů, ale opět se budu opakovat. Baráž se hraje úplně jinak. Všem jde opravdu o hodně,“ říká.