„Zažil jsem derby ať už jako hráč či jako trenér. Ale takový přístup, který předvedli naši hráči, je neomluvitelný," zlobil se trenér Peter Oremus ještě před včerejším odjezdem týmu na utkání v Třinci, když jen vyslovil někdo Plzeň.

A trpělivost vedení klubu došla hned s několika hráči. „Skončil Ivan Rachůnek. Byl tu na měsíční zkoušce a jeho výkony nás nepřesvědčily. Dále jsme odeslali do Jihlavy Vojtu Tomečka. Čekali jsme od něj daleko více, než momentálně předvádí," vyjmenoval změny v týmu generální manažer Miroslav Vaněk.

Do dalších zápasů nezasáhne ani Marcel Haščák. „U něj musíme říci bohužel. Zranil si prsní sval, podstoupil operaci a jeho návrat na led bude až po Novém roce. Když se k tomu přidá i zraněný Radek Duda, tak je to problém," přiznal trenér Peter Oremus.

Z Jihlavy tak byla povolána dvojice Harkabus – Kohout. „Oba za Duklu hrají dobře a do utkání v Třinci určitě zasáhnou," řekl trenér na účet dvou mladíků. K nim se přidal během týdne i ostřílený matador Rudolf Huna, který naposledy působil na Slovensku.

„Znám ho z Vítkovic, kde pode mnou hrál. Je to střelec, které teď potřebujeme. Zařazen byl do první formace s Rosťou Maroszem a Tomášem Rachůnkem," přidal trenér.

Soupeř Karlových Varů, tedy Třinec, neprožívá tu nejlepší sezonu. V tabulce je až na desátém místě. „Mají k dispozici výběr vynikajících hráčů. Ale zápas není o kvalitě soupeře, ale o tom, co my mu dovolíme. My musíme naši hru posunout dopředu, protože to, co jsme doposud předváděli, je doslova hrozné," pokračoval Oremus těsně před nástupem do autobusu.

Jestli je na mužstvu psychická deka, je divákům jedno. Podobný pohled má i trenér. „Opět se musím opakovat. Pokud chce někdo hrát za Vary, tak musí předvádět takové výkony, které snesou extraligové parametry. Nikoliv to, co hráči ukázali v utkání s Plzní," jednoznačně Oremus odsoudil přístup hokejistů k utkání.

Na třinecké Oceláře se hráči připravovali celý týden. „Soustředíme se na páteční duel. Utkání s Brnem mě bude zajímat až potom. Každopádně hráči musí zápas s Brnem odehrát tak, aby se divákům omluvili za předchozí utkání. Publikum v KV Areně si zaslouží úplně jiný přístup, než který viděli s Plzní. To se již opakovat nebude, a pokud ano, tak ti hráči tu působit jednoduše nebudou," dodal Peter Oremus na závěr.