„Na zápas jsme se připravovali po nepodařeném utkání s Kometou co nejlépe. Podařilo se nám vsítit první branku, což je pozitivní. Jeden z klíčových momentů byl smolný první gól, po kterém přišla ještě individuální chyba a dostali jsme zbytečně soupeře na koně,“ líčí asistent Martina Pešouta Tomáš Mariška. Energetici tak prohrávali po první části 1:2.

Ve druhé třetině domácí srovnali na 2:2, ale Pražané bleskurychle znovu odskočili na 2:3. „Měli jsme hru uklidnit, ale udělali jsme několik chyb, pustili jsme soupeře samotného na bránu,“ pokračuje karlovarský asistent.

Ilustrační foto
Hurricani zamíří dnes do Rožnova

Energie ale ještě v prostřední dvacetiminutovce opět dotáhla skóre. Po dvou gólech Ondry Beránka vyrovnával z nařízeného trestného střílení Jakub Flek.

Na začátku třetí části ale Sparta dvěma slepenými góly převrátila definitivně zápas na svou stranu. „Když jsme se do zápasu vrátili potřetí a srovnali jsme na 3:3, tak jsme se nevyvarovali chyb, které soupeř potrestal. Sehráli jsme slušnou power-play, ale to nám nepomohlo a soupeř nás přetlačil v prostoru před branou a bere tři body,“ uzavřel pohled na těžký zápas s druhým celkem extraligy Tomáš Mariška.

V neděli hraje Energie znovu před svými fanoušky, v rámci 34. kola naší nejvyšší soutěže ji čeká v tabulce aktuálně šestý Třinec. Úvodní buly je na programu v 15.30.