V prvním duelu s Chomutovem se Energie už brzy po začátku musela bránit v oslabení, ale nakonec jej přestála bez větších problémů. V 7. minutě se Kubáč dostal k odraženému puku, ale netrefil bránu. Další jeho pokus o zakončení pak zmařil chomutovský gólman Příhoda. V 8. minutě zasahoval znovu a betony zastavil střelu Zadražila. Převahu Energie pak přetavil ve 12. minutě v gól Daniel Záhora.

Na začátku druhé části utkání usedli na trestnou lavici dva hráči Energie, ale i ve třech si obrana vedla dobře. Pomohlo však i štěstí, protože chomutovský Hrabák netrefil prázdnou branku. Vyrovnat se nepodařilo ani chomutovskému útočníkovi Vlčkovi.

Ve 27. minutě se mu otevřela volná cesta až před Honzíka, ale nakonec netrefil branku. Naopak o deset minut později měl trochu štěstí Matěj Beran. Po přihrávce od Záhory protlačil do brány puk pod zády ležícího Příhody.

Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Ve všech klíčových situacích se v koncovce Chomutovským nedařilo. Energie měla také ještě jednu velkou příležitost. Michal Vachovec však trestné střílení neproměnil. Závěr přinesl další drama, ale Chomutov znovu nedokázal využít minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3.

HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Branky Energie: Záhora a Beran. Asistence: Winkler a Záhora. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Valenta, Martinec a Sentenský.

V sobotním utkání chtěl Litvínov zaskočit Energii úvodním náporem. Po úvodním buly chemici přes tři minuty nepřetržitě útočili a zasypávali gólmana Davida Honzíka sprškou nepříjemných střel. Teprve pak se dostali ke slovu i domácí. Nejdříve Matěj Zadražil vystřelil od modré, ale teč Tomečka mířila jen do betonů Nechvátala. Od poloviny třetiny už Energie převzala iniciativu. Litvínov se však dobře bránil a také Nechvátal předvedl několik dobrých zákroků. Například střelu Vachovce zastavil v poslední chvíli lapačkou.

Začátek druhé třetiny přinesl přesilovou hru Energie. Na jejím konci, ale ještě ve 24. minutě, nahrál Vachovec Vránovi a ten vystřelil na Nechvátala. Litvínovský gólman sice ještě vyrazil puk špičkou betonu před sebe, ale zde čekal Pavel Valeš a zavěsil. Litvínov se z obdržené branky brzy oklepal a tlačil se za vyrovnáním. Do slova a do písmene.

Ve dvojnásobné přesilovce totiž dotlačili černo–žlutí sršni puk do branky i s brankářem, ale rozhodčí už před tím zapískal. Ve 33. minutě mohl náskok Energie zvýšit kapitán týmu Daniel Záhora, ale puk nakonec trefil Nechvátala.

V závěrečné třetině si ve 43. minutě najel Vojtěch Tomeček před bránu a snažil se prostřelit brankáře. Ten však ještě stihl lapit puk těsně u brankové čáry. Ve 48. minutě, po úniku dva na jednoho, litvínovský gólman střelu Martina Frka sice ještě vyrazil, ale na dorážku Matěje Zadražila už nedosáhl. Drama ovšem nekončilo. Za pouhou minutu snížil Marek Račuk a Litvínov byl stále ve hře.

Od 54. minuty hráli „chemici“ přesilovku a měli jedinečnou příležitost vyrovnat. V rozhodujícím okamžiku, po střele Račuka do zcela prázdné brány Energie, se však zaskvěla Honzíkova lapačka. Energie se pak už ubránila všem atakům litvínovských útočníků a připsala si další cenné body.

HC Energie Karlovy Vary – HC Benzína Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Branky Energie: Valeš a Zadražil. Asistence: Vrána, Vachovec a Frk. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Rozhodčí: Svoboda, Brejcha a Suchánek.