Energetici přivítali Tygry v sobotu odpoledne k odvetě osmifinále extraligy staršího dorostu.

Západočeši si z Podještědí přivezli tříbrankové manko po prohře 2:5 a měli co stahovat. To se nakonec nepovedlo. Energetici vyhráli sice 2:0, ale na postup nebo prodloužení to nestačilo. Doma tak museli zabrat a vyhrát o čtyři branky.

Vše zacalo dobře. To když se v 5. minutě prosadil Daniel Hroch, který střelou z mezikruží vyčistil růžek branky. Situace pro Energii vypadala ješte líp, když nahazoval od modré Vaněk a Rubeš jeho pokus tečoval za Sobotkova záda.

Do druhé třetiny vstoupili Liberečtí koncentrovaněji a nedali Energii příliš šance na srovnání deficitu.

Třetí třetina by se dala popsat slovy „marná snaha Energie“. Zadražil trefil těsně vedle a za Sobotkou zvonila i tyč. Zápas skončil výsledkem 2:0 a pro hokej kuriózní situaci komentovali hráči Liberce: „To je poprvé, co se radujeme z výhry,“ znělo z hostující kabiny.

Smutný byl i trenér Eismann, který však byl rád za přístup, s jakým jeho svěřenci do utkání šli. „Končíme s hlavou nahoře a já mám radost za hráče, že šli do utkání naplno a snažili se až do posledních sekund,“ komentoval smolný zápas Eismann.