Obě utkání, která hostila KV Arena, se rozhodla ve druhých třetinách. V úvodním duelu zvládla Energie tuto pasáž hry 3:1, ve druhém klání pak 3:0.

Tým z lázeňské metropole jasně dominoval a ani v jednom zápase nedal protivníkovi „čuchnout.“

„Sice jsme dvakrát vyhráli, ale to nic neznamená. Série se hraje na čtyři vítězství a teď jedeme do Vsetína, kde to nebude vůbec jednoduché,“ poznamenal během druhého utkání centr Stanislav Balán, který tento duel sledoval z tribuny.

Nabízí se tedy otázka. Proč nechali trenéři forvarda první pětky mimo sestavu? „Nemůžu říct, proč jsem nehrál, ale na další zápasy budu připravený,“ řekl Balán.

Odvetná utkání jsou na programu tuto sobotu a neděli. Ve Vsetíně se bude začínat vždy v 17:30 hodin. Zítra v Deníku přineseme ohlasy z tábora Energie.

Hasiči zasahují u požáru haly s uskladněnými pneumatikami.
Hořel objekt s pneumatikami, zasahovali hasiči ze tří krajů

Statistiky

Karlovy Vary – Vsetín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 20. Gorčík (Kovačevič, Skuhravý), 21. T. Rachůnek (Flek), 30. Tuominen (Gríger, O. Beránek), 39. O. Beránek (Gríger, Tuominen), 53. Flek (T. Rachůnek, Plutnar). Rozhodčí: Kašík, Petružálek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9 + Frolo 10. Využití: 1:0. Diváci: 2842. Stav série: 2:0

Sestavy, K. Vary: F. Novotný – Sičák, Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Gríger.

Vsetín: Jekel (30. Šurý) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo, Holomek, D. Krenželok – Vrána, Podešva, Karafiát – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Kriminalisté odhalili další pěstírnu konopí.
VIDEO: Kriminalisté objevili ve Velichově pěstírnu konopí

Názor experta Jiřího Vimra
První dva kroky k cestě do baráže zvládla karlovarská Energie excelentně. V obou domácích zápasech s obávaným rivalem z Valašska byla jednoznačně lepší a to ve všech činnostech. Rozdíl kvality mezi hráči obou soupeřů byl zřejmý v útoku i v zadních řadách. Ale pozor, vedení dva nula na zápasy je fajn, play-off se však hraje na zápasy čtyři. Na vyprodaném a bouřlivém Lapači to bude pro mladé karlovarské hráče zkouška ohněm, ale věřím, že minimálně v jednom zápase to zvládnou, kvalita je na jejich straně.

Hlasy trenérů:
Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme udělali druhý krok. Myslím, že jsme dnes během utkání měli dobrý pohyb a přidali jsme k tomu ještě dobrou produktivitu, obětavost a týmový výkon. Myslím, že za to jsme si zasloužili vyhrát a chci za to poděkovat hráčům, i fanouškům za to jakou vytvořili atmosféru.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Na rozdíl od úterního utkání, kdy byl pro nás výsledek krutý, kdy jsme určitě nebyli horší, akorát domácí produktivnější, tak tento je pro nás možná ještě milosrdný. Kdyby to skončilo daleko větším rozdílem, tak bychom se nemohli divit. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.