Pro Sokolov to tak byla pátá prohra v řadě za sebou, což se promítlo i do tabulky, kde patří Baníku desátá příčka. „Stydím se za to, co jsme tady předvedli. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů,“ zlobil se po prohře s Porubou sokolovský trenér Martin Štrba.

A měl k tomu řádný důvod. Poruba totiž rozhodla o své výhře již během první dvacetiminutovky, kterou vyhrála i díky hattricku Jakuba Šlahaře 4:0.

„Hráči si neuvědomují, kolik úsilí stojí lidi z vedení, aby se na Baníku hrál hokej,“ narážel Štrba na výkon hráčů, kterým se na ledě Poruby prezentovali.

Ve druhé třetině sice Baník vstřelil kontaktní branku, o kterou se zasloužil Tomáš Tomek, ale to bylo ze strany baníkovců vše, na co se v bitvě s Porubou zmohli, a museli tak skousnout prohru 1:5.

„Důsledky z toho vyvodíme během reprezentační přestávky, nevylučuji ani nějaké výměny. Kdo nebude hrabat, dřít a dělat poctivou práci, aby v Sokolově mohla být Chance liga, tak tady nemá místo,“ nebral si servítky Štrba. Sokolov se navrátí zpět do Chance ligy v pondělí 14. listopadu, kdy bude hostit na svém stadionu od 18.00 hodin Vsetín.

Poruba – Sokolov 5:1 (4:0, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 13. Hudeček (Vildumetz, Brodek), 15. Šlahař (Pšurný, Berisha), 17. Šlahař (Šoustal, Vachovec), 19. Šlahař (Sedlák, Pšurný), 33. Vildumetz (Klimíček) – 34. Tomek (Zadražil, Osmík). Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 986. Sokolov: Michajlov – Jan Novák, Tomek, Pohl, Krutil, Weinhold, Rulík, Klejna – Vracovský, Kverka, Berka – Osmík, Zadražil, Švec – Jurčík, Rohan, Tomi – Ton, Vrhel, L. Stehlík. Trenér: Martin Štrba.