Program hráčů tak nějak odpovídá současné nouzové situaci. „Vaření, seriály na Netflixu, procházky s přítelkyní – samozřejmě v rouškách,“ nechává do svého dne nahlídnout útočník karlovarské Energie Jakub Flek.

Příprava na novou sezonu u českého reprezentanta zatím nezačala, přes předčasný konec extraligy vše probíhá tak nějak v obvyklém scénáři. „Po konci sezóny, i když letos předčasném, si vždy dávám zhruba čtrnáct dní volno, jak fyzicky, tak co týče jídla třeba,“ vysvětluje karlovarský štírek.

I když jedna podstatná změna tam přece jen je. „Většinou to řeší dovolená u moře, bohužel ta letos zřejmě nevyjde,“ dodává.

V tomto týdnu již Jakub Flek začne s tréninkem. „Začnu se opět pomalu dostávat do formy. Trénink budu muset přizpůsobit omezením, která tu zřejmě ještě budou – zavřená fitka a podobně, takže to budu řešit nějakým výběhem, jízdou na kole a venkovními workout hřišti, kde se dá skvěle zacvičit se svou vahou – shyby, různé akrobatické vložky a tak dále,“ prozrazuje.

V klidu zatím zůstává i sedmnáctiletý gólman Energie Jan Bednář. „Zatím moc žádný trénink nemám, jen odpočívám a načerpávám síly na další sezonu. S tréninkem bych chtěl začít od půlky dubna,“ upřesňuje.

Co teď patří mezi hlavní činnosti mládežnického reprezentanta, který již naskočil do 28 zápasů v seniorské Tipsport extralize? „Nejčastěji asi vařím a koukám na televizi. Občas si i zacvičím,“ říká Jan Bednář.