Mezi třemi tyčemi se od první minuty objevil Lukáš Sáblík, který nahradil Lukáše Mensatora. Karlovarská jednička odstoupila v utkání s Libercem s nastřeleným kolenem. „Mensator bude v pořádku. Dostal ránu do kolena, ale nic vážného to není. Má tam pořádnou modřinu a je to hodně bolestivé. Proto bude zatím chytat Sáblík,“ vysvětlil na úvod trenér Karlovarských Josef Paleček.

Sáblík podal v utkání jistý a sebevědomí výkon. „Jsem moc rád, že se nám to konečně povedlo,“ oddychl si nejstarší hráč v šatně Energie.

Energetici se vyvarovali individuálních chyb, které byly příčinou posledních neúspěchů. „Měli jsme před zápasem sezení. Trenéři nám říkali, abychom začali každý sám u sebe a hlídali se. Hráči to přijali, na ledě to plnili a výsledek se dostavil,“ přiznal spokojený Sáblík.

Dokáže Energie na utkání s Třincem navázat? Sáblík odpověděl okamžitě. „Já doufám, že ano. Nikdo z nás si nepřeje, aby tohle utkání bylo jen takový výstřel do tmy. Věřím, že se budeme zlepšovat,“ reagoval.

Lukáš Sáblík předvedl několik jistých zákroků. „Dostali jsme se do dvoubrankového vedení. To byl pro nás nezvyk. Kluci byli klidnější a nedělali tolik chyb. Já jsem měl následně méně práce, až na ty oslabení. To jsem se trochu zapotil,“ přidal.

Po druhé třetině se do šaten šlo za stavu 3:1. „V kabině byla výborná nálada. Kluci vtipkovali a rozebírali ty dobré věci, které se na ledě udály,“ pokračoval Sáblík.

Třinec dostal v samém závěru přesilovku při vyloučení Jakuba Čutty. „Kluci výborně bránili. Napadali je v jejich obraném pásmu a oni se téměř k ničemu nedostali. Ani v power play jim to nevyšlo. Ale i to je potřeba. Tým se musí naučit hrát zodpovědně, a když už se nějaká ta chyba udělá, tak je nás tam šest a my ostatní to musíme zachránit,“ dodal.