Hokejovou družinu pod velením kouče Davida Bruka čeká druhá domácí duel v řadě. V minulém duelu v KV Aréně Karlovy Vary urvaly cenné dva body v bitvě s brněnskou Kometou.

„Náš soupeř v poslední době prokázal zlepšenou výkonnost, dokázal doma doma porazit Třinec, vyhrál v Litvínově,“ hodnotí soupeře na úvod trenér Eismann.

„Myslím ale, že i my jsme v utkání s Kometou prokázali zlepšení našeho výkonu,“ dodal asistent trenéra Bruka na stranu karlovarského týmu. „Očekáváme vyprodaný stadion, derby se vším všudy a maximálně se vynasnažíme, abychom ve vánočním čase dali fanouškům dárek, který si všichni přejeme,“ dodal Eismann na závěr.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Energii trefil bonusový bod v bitvě s Kometou v prodloužení Vít Jiskra

V kanadském bodování se v dresu energetiků daří Dávidu Grígerovi, který nasbíral 26 kanadských bodů. S 19 body je pak na druhém místě Tomáš Rachůnek. Mezi beky vyčnívá Michal Plutnar s 10 body. Následuje Matěj Stříteský s pětibodovým ziskem.

Aktuálně se hokejisté Plzně drží vítězné vlny a vzhledem k nabité tabulce se jí nebudou chtít vzdát. V tabulce se drží na 11. místě se ziskem 35 bodů. Nad Plzní je právě Energie se stejným bodovým ziskem, ale lepším skóre. Nejproduktivnějším hráčem škodováků je Petr Zámorský s 18 body.

Velkým trápením plzeňského celku jsou přesilové hry, úspěšnost lehce nad čtrnáct procent je řadí na předposlední místo. Na druhou stranu velikou oporu zase mají plzeňští v brankovišti, Dominik Pavlát a Samuel Hlavaj válí a oba si drží úspěšnost kolem dvaadevadesát procent. Rovnoměrné vytížení je tak oba dostalo do formy a není vůbec jisté, kdo se v úterý na ledě ukáže.