Trenér prvního mužstva Energie se ještě před hodnocením zápasu na Slavii začal ohlížet za celou čtyřzápasovou sérií na ledě soupeřů. „První utkání v Brně bylo hodně atypické. Celý zápas jsme měli ve své režii. Další dvě utkání byla hodně náročná, ale jestli má mužstvo růst jako tým, tak je to jenom díky těm posledním dvěma duelům,“ poznamenal.

Stavjaňovi svěřenci bojují a zároveň i bodují. V O2 Areně doslova vydřeli tři body. „Utkání se Slavií bylo o tom, že se čekalo na gól. Všichni věděli, že to nebudou žádné střelecké dostihy ani hody. Koneckonců takto se hraje play–off. Obě mužstva hrají koncentrovaně a opatrně,“ pokračoval trenér Energie.
Všechny celky v extralize jsou na tom velice podobně. „V soutěži není snadný soupeř. Proto jsou zápasy především o bojovnosti. Pro oko diváka to možná není tak atraktivní, jak by si někdo mohl přát, ale na druhou stranu nás v zápase se Slavií zdobila veliká bojovnost a nasazení,“ přidal karlovarský trenér.
Na energeticích bylo vidět, že jdou po celou dobu zápasu za vítězstvím. „Kluci si hodně věřili. Bylo to prostě na nich znát. Nechybělo jim vůbec nic, a to si myslím bylo velmi důležité,“ uvažoval Stavjaňa.

Slavii se podařilo po brance Honzy Košťála snížit na 2:1 za jedenáct vteřin a začala se hnát za vyrovnáním. „Po té rychlé brance jsme hráče zklidňovali. Říkali jsme jim, aby si uvědomili, že o jeden gól vedeme, a také to, že nesmíme zpanikařit,“ upozorňovala dvojice Stavjaňa – Baďouček své hráče.

Trenéři věděli, proč hráče nabádají k tomu, aby nepropadali nějaké hysterii. „Přesně to se nám stalo v těch prvních utkáních v sezoně,“ doplnil Stavjaňa.
Poslední minuty hrála Energie na tři pětky. „Do hry jsme dali ty hráče, kteří byli v té optimální pohodě a herním tempu. Ubránili jsme oslabení a pak už bylo cítit, že hráči Slavie jsou hodně nervózní. Oni moc chtěli, ale už nemají mezi sebou hráče kalibru Červenky. Bez takovýchto hráčů je to nesmírně náročné a těžké,“ upozornil trenér.

Diváci by si moc přáli, aby se výsledky z venku přesunuly i do KV Areny. „To je ještě daleko. My se teď soustředíme na zápas v Třinci. Ale pokud se na to budeme takto dívat, tak si nesmíme připustit, že doma budeme hrát o sto osmdesát procent jiný styl hokeje,“ dodal Antonín Stavjaňa.