„Záměrem tohoto rozhodnutí je posílit trenérský post o zkušeného trenéra. Vedení klubu, trenéři včetně realizačního týmu a celý hráčský kádr v žádném případě nevzdávají boj o předkolo play-off a všechny minulé i budoucí kroky budou směřovat k naplnění tohoto cíle," uvedl generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Jak už bylo napsáno Oremus vedl první trénink a už chystá změny. „Viděl jsem utkání na Spartě, kde kluci hráli v obrovském nasazení a konečně vyhráli. Vypozoroval jsem několik dobrých herních variant, ale také i horších. Každopádně máme na čem pracovat," říká nová tvář na lavičce A týmu Karlových Varů.

Peter Oremus (5. září 1970) nasbíral zkušenosti s českou nejvyšší soutěží během tří sezon ve Vítkovicích, na západ Čech však zamířil z Košic, se kterými v sezoně 2014-15 získal slovenský titul. Během aktivní kariéry hrál na postu útočníka, nejdéle působil ve Skalici. Čtyři zápasy odehrál také za slovenský národní tým. Více zkušeností s reprezentací získal už jako trenér, když se jako asistent zúčastnil tří světových šampionátů a olympijských her v Soči. Čtyři roky u reprezentace působil po boku Vladimíra Vůjtka, současného trenéra české reprezentace.