Trenér Peter Oremus v minulosti ve Vítkovicích působil a o tomto soupeři má mnoho postřehů, ze kterých bude pro utkání s ostravským týmem čerpat. „Vítkovice jako takové jsou velice kvalitním klubem, kde se dobře pracuje už od žáčků. Proto si také mohou dovolit hrát extraligu s větším počtem odchovanců. Ti kluci jsou pohromadě dlouhé roky a všichni vědí, co mají hrát," říká kormidelník HC Energie na úvod.

Ve vítkovickém dresu nejsou ani tak nebezpeční jedinci jako celek jako takový. „Není to o tom, že budeme muset ohlídat toho či toho hráče. Mají k dispozici mnoho mladých hráčů, kteří jsou dobří na puku. Naopak my budeme muset využívat naše příležitosti, které se nám naskytnou," přidal Oremus.

Bodovým tahounem soupeře byl Rostislav Olesz, který ale před časem zamířil do Švýcarska. „Asi jim chybí, ale oni umí vyhrávat i bez něho. Pokud se podíváme na jejich výsledky, tak je to jasné. To koneckonců potvrzuje i fakt, o kterém jsem mluvil," rozebírá kouč soupeře.¨

Cílem zelenobílých dresů jsou body. „Musíme pro to udělat všechno. Body potřebujeme jako sůl. Hlavní bude vyvarovat se individuálních chyb, které rozhodly utkání s Olomoucí nebo v Mladé Boleslavi. Co se týče Radka Dudy, tak toho jsme zařadili do formace s Jardou Kůsem a Tomášem Rohanem," doplňuje Oremus.

Nedělní utkání HC Energie na ledě Vervy Litvínov se hraje od 15:30 hodin a na zápas pořádá fanklub autobusový zájezd s odjezdem ve 13:30.