Deset dní bez zápasu. Trenér Václav Baďouček využil tuto dobu na nabírání fyzického fondu u svých hráčů. Ti mají následujících pět dní tři možnosti, jak si zajistit účast v play–off.

Vyvrcholení základní části hokejové Tipsport extraligy se nezadržitelně blíží. Už v neděli v podvečer bude známa postupující desítka do play– off. Tři kola před koncem je ale ještě jedenáct celků, které se do vyřazovacích bojů mohou dostat. Pod pomyslnou čarou je zatím Kometa Brno, která na karlovarskou Energii ztrácí čtyři body.

Lodivod karlovarského mužstva si je plně vědom, že ve hře je příliš mnoho. I proto během reprezentační přestávky naordinoval svým svěřencům několik dní volna, ale také několik dní dvoufázového trénování. „Celý minulý týden bych rozdělil do dvou částí. Po posledním zápase měli hráči dva dny volno. Sešli jsme se ve středu a začali jsme dvoufázovým tréninkem. Ten byl na programu i ve čtvrtek. V pátek dopoledně jsme měli další trénink a pak jsme dali hráčům opět volno. Sešli jsme se v neděli večer a od té doby se připravujeme na utkání se Zlínem,“ popsal Václav Baďouček náplň posledních deseti dnů, kdy měla extraliga reprezentační přestávku.

Reprezentační přestávka přišla pro energetiky v pravou chvilku. „Jelikož jsme hráli televizní utkání, tak jsme podstoupili každý druhý den zápas. Hráči už toho měli ke konci opravdu plné zuby. Takže jsme teď odpočinutí. Navíc jsme i něco natrénovali a jdeme do posledních tří kol s odhodláním postoupit,“ přidal hlavní trenér.

Minulý týden byl zaměřen více na kondici. Herně mužstvo pracuje až od pondělka. „Chyběli nám dva reprezentanti. Nebyli tu Dej a Vachovec. Takže přesilovky pilujeme až tento týden,“ poznamenal.

První duel, to znamená dnešní utkání, odehraje Energie doma se Zlínem. Zápas začíná v 18 hodin. „Venku jsou velice nepříjemní. V posledních třech zápasech inkasovali pouze párkrát. Nás čeká těžký úkol, a to probít se přes střední pásmo. S tím se budeme muset vypořádat. Navíc se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení a nedovolit soupeři chodit do přesilovek,“ důrazně upozornil Václav Baďouček.

Do konce sezony už je definitivně mimo hru obránce Parýzek, který podstoupil operaci kolenních vazů. Naopak do služby se už hlásí Marek Melenovský. „Uvidíme, jestli Marek nakonec nastoupí. Rozhodneme se až dnes,“ dodal.