Jednou brankou se prezentoval David Nosek. „Chtěli jsme si pohlídat disciplínu, ale hned v první části se to nepovedlo," hledal příčiny neúspěchu produktivní zadák.

Davide, na Oceláře dlouhodobě neumíte, a tentokrát rovněž bez bodového zisku. Kde hledat důvody?
Třinec je pro nás trochu zakletý. Tentokrát se nám nepovedl začátek, bylo tam hodně vyloučených na naší straně, což ovlivnilo vývoj první třetiny. Ubránili jsme oslabení, ale potom se naše hra začala sypat. Třinec vsítil poněkud šťastnou branku a to mohl být klíčový moment zápasu. Je škoda, že první třetinu jsme nehráli aspoň na 0:0.

V prvním dějství jste často hráli v oslabení, ale jediná branka domácích padla při identickém počtu hráčů…
Mysleli jsme, že první třetinu dohrajeme nerozhodně. Ubráněná oslabení nám dodala sil, ale pak docela hloupě inkasujeme. Třinec hraje přesilovky výborně, což nám vzalo hodně sil. Většinu času náš točili v pásmu celé dvě minuty.

Rozhodujícím faktorem střetnutí zřejmě byla gólová smršť domácích v prostřední části…
Začátek druhé části nám hrubě nevyšel. Třinec odskočil na pět gólů, něco jsme si vyříkali na střídačce a podařilo se nám snížit. Bohužel klíčovým momentem asi byla naše nevyužitá přesilovka na začátku třetí části.

Někdo by mohl tvrdit, že důvodem, proč z Werk arény nevozíte body, je, že jste unavení po cestě…
Tohle není argument. Přijeli jsme den dopředu, proto neberu důvod, že jsme byli unavení. Tady v Třinci se nám dlouhodobě nedaří a těžko hledám důvod, proč tomu tak je. Nejdůležitější je přežít v Třinci první třetinu, kdy na nás většinou domácí vtrhnou jako uragán. Soustředíme se na to, abychom nechodili na trestnou, a přesto máme po první části spoustu vyloučených. Tady bych viděl zásadní chybu, máme špatnou disciplínu. V tom se musíme zlepšit. Jiný důvod nevidím.

Na třineckém stadionu jste před léty poprvé okusil extraligu dospělých. Berete toto utkání prestižně?
Už to neberu nijak prestižně. V Třinci už poměrně dlouho nejsem, naposledy jsem tady hrál asi před 11 roky. Pokaždé se sem těším, zažil jsem tady krásné chvíle. Na Třinec mám jen dobré vzpomínky, zažil jsem zde krásné čtyři roky kariéry.

Martin Stebel