Třinec má v čele extraligy náskok sedm bodů

Praha – S vědomím sedmibodového náskoku si budou moci vychutnávat reprezentační přestávku, ale i Štědrý den hokejisté Třince, kteří vévodí tabulce Tipsport extraligy.

16.12.2014

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

Ve 30. kole své vedení opět o bod navýšili. Oceláři udolali houževnaté Vítkovice 2:1, zatímco druhý Litvínov uspěl v Mladé Boleslavi až po samostatných nájezdech. Moravskoslezské derby rozhodl v Třinci před vyprodanou halou ve 38. minutě Jakub Orsava a byl to už jedenáctý gól Ocelářů v oslabení v sezoně. Domácí si připsali čtvrté vítězství v řadě.

„Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Myslím, že ještě v půlce první třetiny jsme měli více ze hry, pak jsme ale dostali nešťastnou branku a od druhé třetiny hrály Vítkovice lépe. Měly více brankových příležitostí, nás podržel brankář Hrubec. I ve třetí třetině jsme tahali za kratší konec. Asi si Vítkovice zasloužily bodový zisk. I když jsme nehráli dobře, o to více si ceníme tří bodů," prohlásil asistent trenéra vítězů Václav Varaďa.

Litvínov porazil i potřetí v sezoně Mladou Boleslav, ale dnes se na výhru hodně nadřel. Na ledě nováčka soutěže vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Dva góly v dresu vítězů vstřelil Jakub Petružálek, nájezdy rozhodl jejich jediný úspěšný exekutor Robin Hanzl. Středočeši si připsali šestou porážku za sebou, Litvínov uspěl po dvou nezdarech a upevnil si druhé místo v tabulce před Spartou.

Hokejisté Hradce Králové porazili Pardubice 6:4. Domácí ve východočeském derby vedli už 5:1, a přestože nechali hosty dotáhnout na 5:4, ukončili šestizápasovou sérii porážek. Gólem a dvěma nahrávkami k tomu přispěl útočník Tomáš Knotek. Sparta vedla ve druhé třetině v Karlových Varech už 3:1, ale na body to nestačilo. Západočeši skóre za šest minut a 11 vteřin otočili na 4:3 a poté ještě jeden gól přidali. Pražany tak porazili doma i podruhé v sezoně a vzali svému dnešnímu sokovi dosud sedm bodů z devíti možných.

Vedení Sparty porážka rozladila a tým za předvedený výkon zaplatí pokutu, z které budou uhrazeny veškeré náklady fanklubu na výjezd na západ Čech. „Je naprosto nepřijatelné, abychom podobným způsobem ztráceli zápasy. Stalo se nám to v poslední době několikrát a vyvrcholilo to v Karlových Varech, kdy vinou naší lajdáckosti a laxnosti dokonce inkasujeme v přesilovce a přijdeme o dobře rozehraný zápas," zdůvodnil finanční postih sportovní manažer Patrik Martinec na klubovém webu.

Kometa Brno díky dvěma gólům v poslední desetiminutovce zdolala Olomouc 3:1 a Zlín otočil zpočátku duel proti Liberci (2:1).

Autor: Jan Čech, ČTK

16.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.