Už jenom osm utkání zbývá do konce základní části extraligy. Rozhodovat o postupujících se ale bude před olympijskými hrami ve Vancouveru a do jejich začátku se odehraje už jenom šest kol.

Ve čtvrteční předehrávce 45. kola zajíždějí svěřenci Pavla Hynka a Václava Baďoučka na led Bílých tygrů do Liberce.

Tým z Podještědí se momentálně nachází v určité krizi. V posledních dvanácti zápasech vybojoval pouze pět bodů, když dokázal vyhrát na Slavii a dvakrát prohrál v nastaveném čase. Tyto nepříznivé výsledky stály hráče Liberce postavení v postupové desítce, do které se chtějí co nejdříve vrátit.

„Byli bychom velice rádi, kdyby se nám podařilo jejich smolnou sérii ještě prodloužit. Pokud bychom odskočili už na rozdíl pěti bodů, tak by to už mohl být dostatečný náskok před koncem soutěže. Bude to zápas, který už hodně napoví,“ odhaduje Václav Baďouček.

Bílí tygři se doma snaží hrát nátlakový styl a velice dotěrní jsou před brankou soupeře. „To je věc, na kterou si budeme muset dávat veliký pozor,“ varuje kouč.

Energie má na Liberec dvoubodový náskok. Pokud by uspěla, tak soupeře setřásla ze zad. „Oni budou pod velikánským tlakem. Pro ně to bude zápas, který budou muset vyhrát, a z toho my můžeme těžit. Budou více nervózní,“ předpovídá. Mužstvo Liberce má ale i své slabiny. „Jsou horší v zadních řadách než vpředu. Navíc mají rozsáhlou marodku. Pokud dostaneme obránce pod tlak, tak ti mohou chybovat a naším cílem bude potrestat tyto chyby,“ podotýká Baďouček.

V utkání se Zlínem energetikům vůbec nešly přesilové hry. „K tomuto zápasu se nemá cenu vracet. Se Zlínem jsme hráli špatně a propadali jsme ve všech činnostech. Věřím, že v Liberci budeme hrát jako v Boleslavi,“ doufá.

Trenéři před utkáním zamíchali sestavou. Pohromadě zůstala jenom první formace. „S Davidem Noskem jsme počítali na příští sezonu. Byl by to jeden z volných hráčů, který by se na trhu objevil. Výměna za Jardu Kristka šla hodně rychle. Zlín sháněl centra a my beka,“ začal asistent Baďouček popisovat výměnu a pokračoval: „Bek, a k tomu ještě pravák s dobrou střelou se určitě bude hodit na přesilovky. Doufám, že to bude k prospěchu věci.“

Jaroslav Kristek nastupoval jako vůdce třetí formace. Do zápasu s Libercem tak trenéři musí udělat změny. „Na jeho místo se posune Rastislav Dej. Na křídle bude mít Hřebejka a Melenovského. Ve druhé pětce bude Pech se Skladaným a Zyuzinem,“ odtajnil Baďouček.

Otázkou zůstává, kde bude hrát David Nosek. „Jeho místo bude vedle Jána Muchy. První dva páry zůstanou stejné. Čtvrtou obranu budou hrát Tribuncov a Parýzek,“ přidal asistent na karlovarské lavičce.