Hokejová tragédie v Rusku rozesmutnila i hráče HC Energie

Letecká katastrofa hokejistů Lokomotiv Jaroslavl, kteří mířili do Minsku na první zápas nové sezony ruské KHL, při které zahynuli tři reprezentanti národního týmu, nenechává klidnými ani hráče HC Energie a fanoušky hokeje v Karlových Varech.

Trojice Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček patřila mezi velmi oblíbené hráče.

Tragédie v Rusku zasáhla také Marka Melenovského, útočníka HC Energie. Melenovský si s Karlem Rachůnkem zahrál v dresu Zlína. „Úplně poprvé co si vzpomínám, tak jsme se s Karlem potkali v době, kdy já jsem byl v Jihlavě a on ve Zlíně. Pamatuji se na to z jednoduchého důvodu, protože jsme se tenkrát poprali,“ pátrá karlovarský útočník v paměti.

Další vzpomínky na bratry Karla a Ivana Rachůnkovy se už váží na angažmá Melenovského ve Zlíně. „Karel byl skromný a hodný kluk. Špatně se mi o tom hovoří, protože nemůžu najít slova. S Ivanem jsem hrál dva roky a ani si nedovedu představit, co sem teď v něm odehrává. Všichni jsme se vzájemně s rodinami navštěvovali. To, co se událo, je hrozné,“ pokračoval.

Ihned poté, co se Marek Melenovský dozvěděl o pádu letadla Lokomotivu Jaroslavl, telefonoval Davidu Noskovi a Vaškovi Pletkovi. „Věděl jsem, že oba jsou kamarádi Honzy Marka, a tak jsem se jich ptal jestli něco nevědí. David toho zatím moc nevěděl a Vašek Pletka mi potvrdil, že tam všichni opravdu byli,“ řekl smutně útočník.

Kvůli tragédii se HC Energie domluvila na zrušení zápasu s týmem Plzně.