Toto utkání bude divácky velice sledované, protože proti sobě nebudou stát jenom hokejisté Energie a Mountfieldu, ale také trenéři a donedávna bývalí kolegové na lavičce pražské Sparty. Karlovy Vary vede Pavel Hynek, u kormidla budějovického týmu stojí František Výborný. „Nechci to stavět do roviny, že proti sobě budou bojovat Výborný s Hynkem. Především se utká Energie s Mountfieldem. Obě mužstva jsou v podobné situaci. Oba celky vyměnily trenéry a oba si přejí začít vítězstvím,“ nepřipouští Hynek souboj trenérů.

Páteční zápas nebude ani tak o hokejové kráse jako o boji. „Musíme vydřít vítězství. Naší snahou je nechat si body doma. Věřím, že když se nám podaří ve více zápasech bodovat, tak se do mužstva zpátky vrátí ta psychická pohoda, která tu teď momentálně chybí,“ přeje si nový kouč Hynek.

Do sestavy se po delším zranění vrací František Skladaný. „Jsem moc rád, že jsem se mohl o reprezentační přestávce zapojit do přípravy mužstva. První týden jsem se věnoval nabírání kondice. Ve druhém týdnu už trenéři zaměřili tréninky na určité herní prvky,“ popisuje navrátilec.

František Skladaný, zvaný „Fero“, nastoupí v jedné formaci vedle Jaroslava Kristka a Marka Melenovského. „V zápase s Českými Budějovicemi bude rozhodující nasazení, které nám v minulé sezoně pomáhalo vítězit. Pokud budeme hrát v takovémto nasazení, tak si myslím, že nejenom toto utkání, ale i další zápasy dopadnou dobře,“ dodává.

Skladaný: Nesmíme myslet na špatné začátky

Útočník hokejové Energie František Skladaný se po delší přestávce, zaviněné vyvrtnutým kotníkem, vrací do sestavy. V pátečním domácím zápase proti Českým Budějovicím bude nastupovat ve druhé formaci s Melenovským a Kristkem.

Jaký je váš zdravotní stav?
Už je to mnohem lepší. Myslím si, že jsem téměř na sto procent v pořádku. Během té přestávky jsem nabral nějakou fyzickou kondici a cítím se velice dobře.

Jak probíhala příprava mužstva během reprezentační přestávky?
Pracovali jsme na mnoha nových herních systémech. Trenéři se s námi teprve seznamují, takže jsme si museli párkrát sednout a probrat mnoho věcí. Pro nás je to jenom dobře, že přestávka byla. Měli jsme dostatek času na všechno.

Trenéra Baďoučka velice dobře znáte. Jak na mužstvo zapůsobila zpráva, že se vrací zpět k týmu?
U každého to bylo jiné. Výměna trenérů byla první změna. Teď je to jenom na nás, abychom se dokázali zvednout a jiné změny v týmu už nenastaly.

Čekají vás České Budějovice. Bude to i souboj trenérů Hynka a Výborného, kteří ještě nedávno spolu působili ve Spartě…
Myslím si, že to nebude o trenérech. Pro nás je to další domácí utkání, které musíme zvládnout. To, co je anebo bylo mezi trenéry, je něco pro novináře. Musí také o něčem mluvit a psát.

Trenéři se vystřídali v Litvínově a ve Spartě. Obě mužstva tady uspěla. Teď jste v této situaci jak vy, tak i mužstvo Budějovic…
Každý trenér přinese do mužstva svoji taktiku a styl. Některé věci se u nás změnily a počítám, že u Budějovic se stalo to samé. Obě mužstva budou chtít tuto sérii začít vítězstvím a odrazit se k cestě směrem nahoru.

Co bude podle vás rozhodující?
Nasazení. To nám pomáhalo v minulosti vyhrávat a my se k němu musíme vrátit.

Energii se nedaří začátky utkání. Pokud začne prohrávat, tak téměř nikdy na body nedosáhne…
Začátek byl špatný. To nemyslím jenom v jednom utkání, ale celkově. Máme velkou bodovou ztrátu a na tom musíme zapracovat důrazností a bojovností. Strach z nepodařené úvodní třetiny musíme z hlav vymazat.