Martine, jak byste zhodnotil loňskou sezonu svým pohledem?
Loňská sezona byla ovlivněna již několikrát zmíněnou změnou trenéra v Liberci. S panem Čadou jsme si nesedli a já byl nucen odejít. Naštěstí jsem našel místo v Karlových Varech.
V Energii jste výrazně ožil. Čím si to vysvětlujete?
Chtěl bych moc poděkovat svým spoluhráčům a především trenéru Mlejnkovi. Sedli jsme si jako lidi, ale i na hokej máme stejný názor, což je hrozně důležité. Trenér Mlejnek respektuje každého hráče takového, jaký je, a nesnaží se jej měnit. Přišel jsem do Energie jako střelec a myslím si, že se mi to podařilo naplnit.
Po sezoně vyšla v médiích zpráva o tom, že pokračujete v Energii další dva roky. Co konkrétně vás přesvědčilo k pokračování v lázeňském městě?
Z mé strany v tomto ohledu nebylo co řešit. Já měl schůzku s vedením Energie vlastně hned druhý den po skončení play-out a jasně jsem řekl, že chci pokračovat. Hokej v Energii mě opět začal bavit a naplňovat, protože jsem mohl dělat to, co umím. Sedl jsem si se spoluhráči v lajně a velmi pozitivně mě přijali i fanoušci. Hrozně mě to potěšilo a chci jim touto cestou velmi poděkovat.
Rozhodlo tedy pouze sportovní hledisko?
Jednoznačně. Ale v Karlových Varech jsem spokojen opravdu po všech stránkách, nenapadá mě jediná negativní věc. Roli však hrálo i určitě město, které je tu moc pěkné.

Máte za sebou letní přípravu a čeká vás dovolená. Jak byste přípravné období zhodnotil?
Musím říct, že každá letní příprava je skoro stejná. Cílem je se co nejlépe připravit na dlouhou a náročnou sezonu. Ani v Karlových Varech tomu nebylo jinak. Opět však musím zmínit trenéra Mlejnka, který se snažil přípravu co nejvíce zpestřit a zpříjemnit. Nejhorší je však již za námi a já jsem přesvědčen o tom, že jsme výborně připraveni.

Kádr posílila zvučná jména. Jak je zatím hodnotíte?
Zatím jsem s příchodem všech hráčů velice spokojen. Vencu Benáka znám z Pardubic. Je to zkušený obránce s velkým přehledem a dobrou střelou. Marosz a Rachůnek jsou super kluci. Oba v nejlepších letech a navíc praváci, kterých není nikdy dost. K přípravě všichni přistupovali naplno a nepochybuji o tom, že budou velkými posilami.

Kádr už je kompletní, avšak ještě se čeká na elitního centra, právě mezi vás a Radka Dudu. Jak toto hledání prožíváte a sledujete?
Já to nijak neřeším, protože to neovlivním. Vím, že vedení dělá maximum, ale v dnešní době to není jednoduché. Centra shání polovina ligy. Já se soustředím sám na sebe a uvidíme, jak to dopadne. Loňskou sezonu s námi hrál také Matěj Zadražil a vedl si skvěle. Mně se s ním hrálo výborně, takže když vedení centra nenajde, dovedu si představit hrát opět s ním. Je to velmi skromný a pokorný kluk, který nevypustí na tréninku jedinou minutu.

Většinu loňské sezony s vámi nastupoval Stanislav Balán, který odešel do Vítkovic. Snažili jste se ho vy hráči nějak přemluvit, aby zůstal?
Ztráta Standy určitě mrzí. Byl to pohodový kluk, kvalitní centr a nájezdový exekutor. Dnešní hokej je však i o financích, a pokud mu Vítkovice nabídly lepší podmínky, rozhodl se přestoupit. Nedá se nic dělat.

Suchou přípravu s vámi neabsolvoval kapitán Duda. Jak moc týmu chyběl v kabině?
Radek určitě chyběl, vždyť je to kapitán týmu. Již několik let se ale připravuje sám v USA a i zdejší vedení mu to pochopitelně umožnilo. Je to hráč, který se umí kvalitně připravit a rozhodně nic nepodcení. Připojí se k nám s nástupem na led.

                                                                                                                                                                                                             Filip Mikulášek