Z kabiny Energie

Svěřenci Davida Bruka se v úterním klání střetli s Rytíři. Velice vyhrocený duel vyústil v pěstní souboj mezi Matějem Stříteským a Jakem Dotchinem, kdy šel karlovarský obránce hájit svého spoluhráče Ikku Kangasniemiho, který už do zápasu nenastoupil. Další citelnou ztrátu zaznamenala Energie o pár minut později, kdy se v útrobách KV Arény ztratil Tomáš Rachůnek.

V závěrečné třetině se za vyrovnaného skóre 1:1 objevil před kladenskou brankou obránce Stříteský, jenž svou trefou vrátil domácím těsné vedení. V závěru ještě potvrdil výhru Karlových Varů kapitán Jiří Černoch.

Energie si zapsala již sedmou výhru v řadě a v předsezonním období se nachází v psychické pohodě. „K zápasu přistoupíme se vší vážností, protože je to pro nás generálka. Finalizuje se nám sestava a je to poslední předzápasový test, kdy si chceme ověřit, jak na tom jsme před startem. V neposlední řadě chceme naší hrou nalákat diváky na první domácí utkání s Kometou,“ uvedl asistent trenéra A-týmu Václav Eismann.

Z kabiny Vervy

Litvínovští zažívají taktéž velice zdařilou přípravu. V sedmi přípravných zápasech zaznamenali pouze dvě porážky, nejprve s Karlovými Vary a nyní proti Zugu, se kterým padli 6:2. Ovšem pro chemiky se jedná taktéž o poslední přípravný duel, a tak lze předpokládat plnou sestavu.

V brankovišti se lodivod Vervy spoléhá na Mateje Tomka a Šimona Zajíčka. Do útoku získal Litvínov Davida a Ondřeje Kaše, ovšem prozatím se spolu v zápase nepotkali.

Jak dopadne generálka před začátkem extraligy mezi týmy, kterým se v přípravě daří velice dobře?