Porážka ji s největší pravděpodobností odsoudí do skupiny o záchranu. „Nejsme v dobré situaci a je nám všem jasné, o co se bude hrát," říká před utkáním s Mladou Boleslaví asistent trenéra Jaromír Kverka. Utkání v KV Areně začíná v 18:20 hodin.

Středočeši jsou v tabulce na desátém místě se šestibodovým náskokem na Liberec. Energie pak ztrácí deset bodů. „Vykročili k předkolu play-off a jistě se cítí po psychické stránce v pohodě. My jim ale body jen tak nenecháme. Máme o co hrát a popereme se o každý puk," přidává Kverka.

Po lázeňské metropoli se pomalu nesou názory, že Energii play-out nemine a že by mohla spadnout do baráže. „Co se týče skupiny o udržení, tak je to asi pravda. Snažíme se důkladně připravit. Jinak baráži se chceme na sto procent vyhnout. Nikdo z nás nechce hrát tuto soutěž, která je velice ošemetná. Pokud se podíváme na loňský příklad, tak oba zástupci z extraligy spadli a my nechceme sebe ani nikoho dalšího vystavit tomuto riziku," odmítá Kverka spekulace o baráži.

A první kroky k záchraně mohou energetici udělat už proti Mladé Boleslavi. „Neříkal bych k záchraně. Chceme se probojovat v tabulce na vyšší příčky a uděláme pro to maximum. Během přestávky jsme se snažili nabrat psychické i fyzické síly, teď to musíme prodat na ledě," uzavírá asistent své prognózy před prvním utkáním po reprezentační přestávce.